HTC Desire 20 Pro е следниот мобилен телефон на Тајван кој сега се појави на Geekbench

HTC Wildfire R70

HTC се подготвува да ја обнови својата серија Desire, која датира многу години наназад, а минатата година беше обновена со Ireелба 19е и 19+. Името на наследникот на овие е Ireелбата 20 про, како што се очекуваше.

HTC Desire 20 допрва доаѓа. Истата година би се претставила и започнала со стил со економична цена, иако сè уште нема потврдени детали за тоа, па затоа се нуди за сè што може да се дискутира во овој момент, како во овој напис само како гласина. Единственото нешто што се чини дека е потврдено е името на уредот, што е дел од сукцесијата на веќе именуваните модели.

Корисникот @LlabTooFeR, преку својот профил на Твитер, тој објави дека паметниот телефон е веќе во развој, така и во кое било време во 2020 година би го добиле. Сè укажува на тоа дека неговото лансирање е пред пристигнување.

Исто како и порталот GSMArena опишува, паметниот телефон има кодно име Бајамо, но ќе се вика Desire 20 Pro за комерцијални цели. Lookе изгледа како Xiaomi Mi 10 од задниот дел и се вели дека има група камери во горниот лев агол со посебен модул надвор од групата. На предната страна ќе изгледа како OnePlus 8, што би било навистина curубопитно, бидејќи укажува дека ќе се соочиме со терминал со среден опсег или предводник.

Во моментов нема одлични детали за неговите карактеристики и технички спецификации, но Geekbench, репер што го зеде и го именуваше во својата база на податоци како „HTC HTC 2Q9J10000“, детали дека има осум-јадрен процесор што генерира основна фреквенција од 1.8 Исто така известува дека доаѓа со 6 GB RAM и Android 10, во исто време во кое покажува дека е постигнат резултат од 312 во едножилниот сегмент и уште 1,367 поени се добиени со повеќежилниот дел.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.