HTC Wildfire R70, новата ниска класа на тајванската компанија со Helio P23 на Mediatek

HTC Wildfire R70

HTC сè уште е активна во индустријата за паметни телефони, а доказ за тоа доаѓа во форма на нов мобилен телефон, што е Wildfire R70, ниска цена од среден опсег што се одлучува за естетика на терминал со средна изведба.

Овој уред е штотуку објавен, но не со детали за цената и достапноста. Сепак, овие информации ќе ги добиеме наскоро, да, иако веќе знаеме дека Индија ќе биде првиот пазар на кој ќе се продава.

Карактеристики и спецификации на HTC Wildfire R70

HTC Wildfire R70

HTC Wildfire R70

Да се ​​биде терминал од ниска класа, а 6.53-инчен IPS LCD екран со технологија со HD + резолуција од 1,560 x 720 пиксели (19.5: 9) е оној што го наоѓаме во овој паметен телефон. Овој има изрез во форма на капка вода и прилично изразен. За возврат, тој се вклопува во тело кое има димензии 163.2 x 77.8 x 8.9 mm и вкупна тежина од 186 грама.

HTC Wildfire R70 исто така користи а Чипсет Mediatek Helio P23, SoC што доаѓа со графички процесор Mali-G71MP2 за графика и обработка на игри. Овој SoC е осум-јадрен и нуди максимална брзина на освежување од 2.3 GHz. Покрај тоа, тој е спарен со 2 GB RAM и 32 GB внатрешен простор за складирање, што може да се прошири со користење на microSD картичка.

Автономијата на терминалот е спонзорирана од а Батерија со капацитет од 4,000 mAh Се одликува со технологија за полнење 10W. Исто така, доаѓа со Android 9 Pie базиран на слојот за прилагодување заснован на компанијата Sense, заден читач на отпечатоци и ќе се нуди во сина и црна боја.

Што се однесува до фотографијата, Wildfire R70 на HTC доаѓа со a тројна задна камера од 16 MP (f / 1.7) + 2 MP (f / 2.4) + 2 MP (f / 2.4) и преден шутер од 8 MP со бленда f / 2.0 за селфи, видео повици, препознавање на лице и многу повеќе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.