Уреднички тим

Androidsis е веб-страница на АБ Интернет. На оваа веб-страница се грижиме да ги споделиме сите новости за Андроид, најкомплетните упатства и да ги анализираме најважните производи во овој сегмент на пазарот. Тимот писатели е составен од страствен за светот на Андроид, задолжен за раскажување на сите новости во овој сектор.

Од неговото лансирање во 2008 година, Androidsis стана една од референтните веб-страници во секторот за паметни телефони Андроид.

Уредувачкиот тим на Андроидис е составен од група на Експерти за технологија Андроид. Ако сакате и вие да бидете дел од тимот, можете испратете ни ја оваа форма за да станеме уредник.

Координатор

 • Франциско Руиз

  Роден во Барселона, Шпанија, роден сум во 1971 година и страстен сум во компјутерите и мобилните уреди воопшто. Омилени оперативни системи ми се Андроид за мобилни уреди и Линукс за лаптоп и десктоп компјутер, иако доста добро се снаоѓам на Mac, Windows и iOS. Сè што знам за овие оперативни системи, научив на самоук начин, акумулирајќи повеќе од десет години искуство во светот на мобилните уреди со Android!

Уредници

 • Мануел Рамирез

  Еден Амстрад ми ги отвори вратите на технологијата и затоа пишував за Андроид повеќе од 8 години. Поминав низ различни медиуми, но голем дел поминав во Андроидис (со повеќе од 7.300 написи) и други на блогот Актуалидад. Страстни за овој оперативен систем, Nintendo и персоналните компјутери (и да, ќе играм Diablo 2 Resurrectioned).

 • Арон Ривас

  Писател и уредник специјализиран за Андроид и неговите гаџети, паметни телефони, паметни часовници, носливи уреди, разни оперативни системи и сè што е поврзано со гик. Влегов во светот на технологијата уште од дете и, оттогаш, да знам повеќе за тоа секој ден е една од моите најпријатни работи.

 • Игнасио Лопез

  Пред да влезам на пазарот за паметни телефони, имав можност да влезам во чудесниот свет на PDA-уреди управувани од Виндоус Мобиле, но не и пред да уживам, како џуџе, во мојот прв мобилен телефон, мобилен телефон Алкател Еден допир лесно, што дозволуваше промена на батеријата за алкални батерии. Во 2009 година го издадов мојот прв паметен телефон управуван со Андроид, поточно HTC Hero, уред што сè уште го имам со голема убов. Отсега, многу паметни телефони минаа низ рацете, сепак, ако треба да останам со производител денес, ги избирам Google Pixels. Пишувам не само телефонија, туку и компјутерски науки воопшто повеќе од 10 години, уште една од моите страсти што го ориентирав мојот професионален живот кон програмирање апликации, бази на податоци, дизајн ...

 • ДаниПлеј

  Почнав со Андроид со HTC Dream во 2008 година. Мојата страст се роди од таа година, имајќи повеќе од 25 телефони со овој оперативен систем. Денес го проучувам развојот на апликации за различни системи, вклучувајќи го и Андроид.

 • Нереа Переира

  Мојот прв телефон беше HTC Diamond на кој го инсталирав Android. Од тој момент се за loveубив во оперативниот систем Гугл. И, додека ги комбинирам студиите, уживам во мојата голема страст: мобилна телефонија.

 • Рафа Родригез Балестерос

  Закачен и спакуван од ... секогаш! со светот на Андроид и целиот неверојатен екосистем што го опкружува. Тестирам, анализирам и пишувам за паметните телефони и сите видови гаџети, додатоци и уреди кои се компатибилни со Андроид. Обидувајќи се да бидете „вклучени“, научете и бидете во тек со сите новости.

 • Мигел Хернандез

  Анализирајќи ги сите видови уреди со Android од 2010 година. Важно е да се знаат во длабочина технолошкиот напредок за да може да ги пренесете на читателите. „Не е сè спецификација, во мобилните телефони мора да има искуство“ - Карл Пеи.

 • Пабло Санчез

  В Lубеник во технологијата воопшто и особено Андроид. Уредник во слободно време.

 • Пако Л Гутиерез

  Lубител на технологија, гаџети воопшто и видео игри. Тестирање на Android од памтивек.

Поранешни уредници

 • Едер Ферењо

  Патувањето, пишувањето, читањето и киното се моите големи страсти, но ништо од нив не би направил доколку не е на уред со Android. Заинтересиран за оперативниот систем Гугл од неговото основање, сакам да учам и да откривам повеќе за него, од ден на ден.

 • Алфонсо де Фрутос

  Комбинирање на нови технологии и мојата страст кон Андроид, споделување на моето знаење и искуство за овој оперативен систем додека откривам се повеќе и повеќе карактеристики на тоа, е искуство што го сакам.

 • Хозе Алфоцеа

  Сакам да сум во тек со новите технологии воопшто и со Андроид особено. Особено сум фасциниран од неговата врска со секторот за образование и образование, затоа уживам да откривам апликации и нови функционалности на оперативниот систем Google кои се поврзани со овој сектор.

 • Слика на зачувување на местото на Кристина Торес

  Јас сум страстен за Андроид. Мислам дека сè што е добро може да се подобри, затоа поминувам добар дел од моето време да се запознам и да научам за овој оперативен систем. Затоа, се надевам дека ќе ви помогнам да го усовршите вашето искуство со технологијата Андроид.

 • Елвис Букатариу

  Технологијата секогаш ме фасцинирала, но доаѓањето на паметни телефони со Андроид само го умножи мојот интерес за сè што се случува на светот. Истражувањето, знаењето и откривањето на сè ново во врска со Android е една од моите страсти.