HTC U11 Life: Спецификации на многу моќен среден опсег

Официјална слика HTC U11 Life

HTC немаше многу едноставна година. Тајванската компанија виде дека нејзиниот оддел за телефонија не завршува во пораст. И покрај лансирањето на многу комплетни и интересни телефони, продажбата не престанува да ја придружува. Нешто што предизвика Милионерите губат. И покрај тоа, тие продолжуваат да презентираат нови модели. Како ова HTC U11 Животот.

Ова е нов среден опсег на компанијата. Телефон кој ги има сите состојки за да бидат лајкувани и многу од корисниците. Покрај тоа, тоа е Андроид еден телефон, тоа е, чиста верзија на Андроид. Што можеме да очекуваме од овој HTC U11 Life?

Сигурно можеме да кажеме дека тоа е теренски среден опсег. Тоа е моќен телефон кој е дизајниран да се натпреварува на пазарот. Исто така, да им понуди одлични перформанси на корисниците. Што повеќе, стандардно доаѓа со Android Oreo. Подолу ви кажуваме повеќе за неговите спецификации.

HTC U11 Животот

Спецификации HTC U11 Life

Телефонот има 5,2-инчен супер ЛЦД-екран со Full HD резолуција 1.920 х 1.080 пиксели. Покрај тоа, неговиот густина на пиксели по инч е 423,64. Бројка што воопшто не е лоша за уредот од среден опсег. Општо, екранот на уредот ви остава добро чувство.

Внатре наоѓаме а Процесор Snapdragon 630. Ќе биде достапни две верзии на овој HTC U11 Life, кои се разликуваат во однос на RAM меморијата и внатрешната меморија. Првата од верзиите има 3 GB RAM и 32 GB внатрешна меморија. Додека вториот има 4 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија. Корисниците ќе можат да изберат оној кој најмногу им одговара. Покрај тоа, внатрешната меморија може да се прошири до 2 ТБ преку картичка microSD.

HTC не сакаше да разочара во делот за фотографии. И двете предните и задните камери се 16 мегапиксели. Покрај тоа, задната камера може сними 4K видеа со висококвалитетно аудио. Додека со предната камера можете да снимате видеа во FullHD.

La батерија на овој HTC U11 Life може да разочара многумина. Има 2.670 mAh батерија, што може да изгледа донекаде недоволно за телефон со овие карактеристики. Што се однесува до другите дополнителни детали, потребно е да се потенцира ИП67 сертификација против вода и прашина.

Цена и лансирање на HTC U11 Life

Цена и лансирање на HTC U11 Life

El периодот на резервација беше отворен вчера на 2 ноември во Велика Британија. Ништо не е потврдено за неговото пристигнување на другите пазари. Ниту датумот на пристигнување во Шпанија не е познат, всушност не знаеме дали воопшто ќе биде лансиран. Haveе мора да почекаме за потврда од HTC.

Во однос на цената, промената ќе има цена од 369 евра. Нешто што може да игра многу против него, бидејќи за телефон од средна класа (иако многу добар), може испадна да биде нешто скапо. Што мислите за овој уред?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.