Преземете ги тапетите на HTC U12 +

Дизајн на HTC U12 Plus

Позадините се еден од аспектите што најчесто го привлекуваат вниманието на корисниците на кои им се допаѓаат персонализирајте ги вашите уреди максималноИли користејќи страници за позадина на паметни телефони или користејќи ги новите тапети на различните терминали што излегуваат на пазарот во текот на целата година.

По овој повод, на ред е HTC U12 +, терминал во кој тајванската компанија ги стави сите свои надежи за остануваат алтернатива на пазарот. Следниот предводник на оваа компанија, HTC U12 +, ќе биде официјално претставен на 23 мај, но како и обично, повеќето од спецификациите и одликите веќе протекоа, вклучувајќи ги и тапетите.

Некои производители ни нудат голем број тапети за да не можеме да се досадуваме и да имаме можност практично да ја менуваме позадината секој ден. Сепак, се чини дека HTC не му придава големо значење на овој аспект, оттогаш ни нуди само 5 позадиниБарем тие се оние што протекоа, не знаеме дали на крајот компанијата ќе додаде нови средства.

Сите тапети што можете да ги преземете преку сликичката што ги оставам на крајот од овој напис се во нивната оригинална резолуција, Значи, она што можеме да го користиме, не само на нашиот паметен телефон или таблет, туку исто така, можеме да го користиме и на нашиот лаптоп или работна површина без да се плашиме дека резолуцијата ќе ни направи валкан трик.

HTC U12 + ќе се појави на пазарот со најновиот процесор Qualcomm, Snapdragon 845 придружен со 4/6 GB RAM меморија заедно со 64 GB внатрешна меморија. За сега не ја знаеме цената или достапноста на новата посветеност на HTC кон врвниот пазар на телефонија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.