Пасијанс - Крајната колекција ажурирана со 4 нови режими на игра и повеќе

Апликација за игри солитер

Solitaires: The Ultimate Collection е нова игра солитер за Android што е ажурирано денес со низа повеќе од интересни вести. Ние зборуваме за овие 4 нови режими на игра и низа предизвици да не мотивираат секојдневно во овој добро врежан пасијанс за нашите мобилни телефони.

La верзијата 1.4 е таа што е ажурирана денес за да ги донесе тие серии на новини за игра што ја препорачуваме во овие редови и е совршена кога сакаме да играме игра за да си поминеме убаво со оваа незаборавна игра со карти.

Што е солитери: дефинитивна колекција

Пасијанс Блаженство

Се соочуваме со пасијанс во кој ако се карактеризира со нешто, тоа е со неговата голема разновидност на режими на игра и што го сместува на многу посебно место ако го споредиме со други. И тоа е дека вкупно имаме серија од 28 режими или варијанти на пасијанс со 10 типа на игри: Пасијанс (Клондајк), Пајак пасијанс, FreeCell, Пирамида, Трипекс, Шкорпија, Осум квадрати, Јукон, Голф, 40 крадци и Меморија.

Значи ќе се забавувате и забавувате нон стоп, доколку сакате нешто позабавно на типичен осамен. И сето тоа од истата апликација без да мора да преземате ништо.

Овие се објаснети нивните различни режими:

 • Осамен: централното место во оваа игра и тоа е класичното кај класиците со случајни игри или само со постигнувања во класичен стил или во Вегас
 • Пајак пасијанс- Изберете лесна игра со 1 костум, средна игра со 2 костуми или предизвикувачка игра со 4 костуми.
 • Бела карта: Почетниците можат да започнат со лесен режим, кој содржи сортирани картички, додека напредните играчи ќе уживаат во класичната игра со познати нумерирани игри и детална лична статистика
 • Tripeaks- Tripeaks и скриените Tripeaks се секогаш задоволство за брзи игри
 • Јукон: Тешко и предизвикувачко: осамен Јукон, Руски и Алјаска.
 • Четириесет крадци: поминете ја палубата само еднаш
 • Пирамида: има само 0,5% стапка на победа, па затоа е еден од најтешките солитери за поминување
 • Голф: имаме две варијанти за класична и лесна
 • Парови: мора да вежбате да формирате парови картички и да го намалите бројот на движења
 • Пасијанс од скорпија- Новиот режим на игра објавен во верзија 1.4 и кој е хибрид на Спајдер и Јукон во кој картите се поместуваат како во Јукон, но палубите се ставаат како во Пајакот
 • Осум квадрати- Пробајте ја оригиналната игра на FreeCell со пресврт: осум квадрати наместо четири

Најдоброто од сите е што е преведено на шпански јазик па дури и во новото ажурирање се додадени повеќе локации. Ни се допадна и тоа тој е офлајн за да може да играте офлајн, има лични записи и монитор за статистика.

Што има ново во пасијанс 1.4: Дефинитивната колекција

Пасијанс Блаженство

Освен 4-те нови режими на игра, во верзијата 1.4 на Пасијанс, вклучен е нов систем на редови, нови достигнувања и нови предизвици што треба да се комплетираат на дневна основа. Тие предизвици Тие одат од еден ден до 3, така што ќе имате повеќе забава и тестови за пополнување.

Мораме имаат нов режим наречен Scorpion Solitaire, и за кои коментиравме како што е претходно, како хибрид помеѓу Спајдер и Јукон, исто како што можеме да најдеме варијанти на Скорпион и ФриЦел, наречени Осум исклучување и Лесно Осум Исклучено.

На нови локализирани јазици Тие се: холандски, словачки, полски, српски и хрватски. Бесплатна игра што ни овозможува да го отстраниме рекламирањето преку единствено плаќање што можеме да го направиме преку истата апликација кога ќе ја стартуваме.

На кратко, и како што советува Алекс Пресман, главен развивач на Moongose ​​Net, Solitaire Bliss Collection сака да стане најдобриот пасијанс на Android за да достигне милиони играчи во потрага да си поминете убаво со игра како што штотуку ја ажурираа за да дадат уште повеќе живот и дневна забава.

Ако баравте игра од ваков тип, сега можете да ја поминете нејзината врска до Обидете се со Пасијанс: Крајната колекција со огромна разновидност на режими и повеќе од совршено гејминг искуство за следбениците на оваа митска игра со карти.

Повеќе информации во Осамен


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.