9-те најдобри игри со скриени објекти за Андроид

Најдобрите игри со скриени објекти за Андроид

Многу пати се наоѓаме во моменти на чекање што изгледаат бесконечни, и токму во тие моменти кога играњето со расеаност нè тера да убиваме време побрзо. За ова не постои подобар начин да се направи тоа отколку со игри со скриени предмети, и затоа ви ја донесуваме оваа компилација, во која ќе ги најдете најдобрите игри во таа категорија за Андроид, оние со кои можете да се забавувате и забавувате.

Тогаш ќе ве наведеме најдобрите игри со скриен предмет што се моментално достапни на Google Play Store. Сите тие се бесплатни и имаат добра популарност и бројни преземања.

Мистерија Манор: Пронајдете скриени објекти

Мистерија Манор: Пронајдете скриени објекти

Оваа листа ја започнуваме со една од најсимнуваните игри во својата категорија: Мајстор за мистерии. Овој наслов има повеќе од 10 милиони преземања и оценка од 4.6 starвездички во Play Store што се базира на повеќе од 480 илјади мислења и коментари, кои главно се многу позитивни и пофалби, и не за ништо.

Темата на оваа игра се состои од откријте ги мистериите во Мистериозното село, што е измислено место каде сè се одвива, во исто време во кое мора да ги најдеме и откриеме бесконечните предмети што се кријат во најнеочекуваните агли.

Ова не е само игра во која мора да најдете предмети и да решавате мистерии, туку и игра во која вашата вештина и ментална брзина ќе ги ставите на тест. Исто така, се одликуваат со бројни суштества, духови и чудовишта кои и даваат на играта мрачна и мрачна тема.

Станете детектив со Mystery Manor и решавајте загатки, загатки и сè што ќе ви излезе на патот, уживајќи во добро изработена и привлечна графика и саундтрак како никој друг. Другата работа е тоа работи без интернет-врска, за да можете да го играте во секое време и каде било.

Патување во јуни - мистерија и скриени објекти

Патување во јуни - мистерија и скриени објекти

Уште една одлична игра од категоријата загатки, авантури и скриени објекти. Патувањето во јуни нè води во време базирано на 20-тите години со типични сцени од тоа време и скриени предмети насекаде.

Сè се врти околу семејната тајна што дава мистериозна и интригантна атмосфера на истрагата што мора да ја спроведеме за да ги решиме проблемите и да ги најдеме предметите што мора да ги најдеме.

Со патувањето во јуни нема крај на авантурата. Постојат загатки, проблеми и многу што треба да се решат во секое време, со безброј нивоа и гатанки кои ќе ги тестираат способноста, брзината и менталната способност на секој играч. Затоа, без сомнение, е уште една одлична игра за наоѓање скриени предмети.

Скриен град: Авантура на скриен објект

Скриен град: Авантура на скриен објект

Графиката на играта е од витално значење за да се понуди искуство како никој друг, и ова е она со што може да се пофали Скриен град, уште една одлична игра за скриени објекти достапна за Андроид.

Многу е тешко брзо да ги завршите сите нивоа на оваа игра, бидејќи Има повеќе од 70 сценарија полни со скриени предмети што е многу тешко да се најдат. Покрај тоа, има повеќе од 6.500 мисии што мора да ги завршите за да добиете награди.

Исто така, има повеќе од 1.000 мисии што треба да се направат, 74 интригантни карактери кои ќе се појавуваат во текот на развојот на играта и завршувањето на истрагите, 15 монструозни ликови што можете да ги најдете во достапните мини-игри и многу повеќе. Тоа е свет каде секогаш има многу да се направи. Затоа е едно од најдобрите за дружење, дури и со пријателите, што го прави позабавно.

Шерлок: Скриени случаи

Шерлок: Скриени случаи

Ако не само што сакате да влезете во светот на истражување и откривање на скриени објекти, туку исто така сакате да се чувствувате како еден од најпопуларните детективи во историјата, како што беше Шерлок Холмс, ова е играта за вас.

Во оваа игра не само што мора да ја пронајдете стотици објекти кои се скриени во различни сценарија со различна тежинаИсто така, доаѓа со мини-игри каде што треба да одговарате на плочки, да истражувате светови и да напредувате низ интригантна приказна.

Сценаријата се темелат на литературни светови во кои книгите обично се протагонисти. Постојат средини во кои скриените предмети се камуфлирани на таков начин што станува ментален предизвик да ги најдете брзо, и сè повеќе, како што завршуваат задачите, тешкотијата се зголемува, што ја прави оваа игра многу забавна. може да изгуби со часови и часови.

Откријте исто така бројни историски личности во Шерлок: Скриените случаи како што е познатиот д-р Вотсон.

Шерлок: Скриени случаи
Шерлок: Скриени случаи
Развивач: G5 Забава
цена: слободен
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот
 • Шерлок: Скриени случаи Снимка на екранот

Тајното друштво - Тајното друштво

Тајното друштво - Тајното друштво

Оваа игра за пронаоѓање скриени предмети е една од најинтересните и најдраматичните од ваков вид. Во него ќе мора да се придружите на една мистериозна и тајна наредба, со цел да ја пронајдете локацијата на Ричард, вашиот вујко во играта, бидејќи овој лик неочекувано исчезна. Покрај тоа, мора да ја заштитите безбедноста на елитата, во исто време во кое мора да поминете низ различни светови за да напредувате и да ги исполнувате целите.

Има повеќе од 7.600 мисии што треба да ги направите и да не престанат да ви го одвлекуваат вниманието, скоро 100 места за откривање, бројни карактери што ќе ги откриете додека напредувате во играта, повеќе мини-игри подготвени да ве направат забавно и повеќе од 1.200 колекции скриени објекти да најдете.

Со повеќе од 5 милиони преземања, скоро 900 илјади коментари и оценки и конечен резултат од 4.4 starsвезди во Google Play Store, јасно е дека оваа игра е една од најдобрите од ваков вид, како и една од најзабавните исто така

Скриени објекти: Мистерија на крајбрежниот рид

Скриени објекти: Мистерија на крајбрежниот рид

Ако сакате да му дадете возбудливи предизвици и со прогресивна тешкотија, Скриени објекти: Мистеријата на крајбрежниот рид е друга одлична алтернатива за вас. И, тоа е дека овој наслов нуди бројни нивоа во кои треба да ги пронајдете предметите што се скриени во тешки области.

Но, тоа не е сè. Направете аватар со кој ќе се идентификувате во играта и реновирајте стара палата, додека поминувате низ скоро четириесет сценарија за пребарување и решавање на повеќе загатки и загатки што треба да ги направите во 9 различни режими. Исто така, постои приказна со возбудливи мистерии што ќе ги откриете со секој чекор и напредок што ќе го постигнете при решавање на проблемите што ќе ги ставите пред вас.

Белешки за трагачите: Скриена мистерија

Белешки за трагачите: Скриена мистерија

Поминувајќи низ малку реални места и засновани врз античко време, наоѓаме Белешки за трагачите: Скриена мистерија, игра што ве води до фантастично и проколнато село полно со стотици скриени предмети што мора да ги најдете на вашето патување, со привлечна графика и многу карактери кои ќе се појават како што напредувате низ играта.

Ваша должност е да го скршите проклетството на селото, додека започнувате авантура со многу интересна заговор и приказна која има неочекувани пресврти што ќе ве натера да бидете нурнати во играта. И тоа е дека оваа титула претпоставува да понуди повеќе од 9.300 мисии подготвени да направат, во кое ќе поминете часови обидувајќи се да го решите, па затоа служи како ментална вежба за агилност, вештина и брзина.

Постои и одлична саундтрак што ќе ве фати од првиот момент и бројни игри со загатки кои, доколку ги решите, ќе ве наградат со предмети што ќе можете да ги користите подоцна.

Ризик на Бисер - игра со скриени објекти

Ризик на Бисер - игра со скриени објекти

Ризикот на Бисер нè води до златното доба од 30-тите години во кое заговор за самоубиство е централно и се одвива во многу региони, преку кои мора да патувате низ светот за да ги пронајдете посочените одговори и, како што појасни, се случи.

Има навистина неверојатни сценарија, кои беа подготвени рачно и претставуваат многу висок уметнички квалитет, и бројни ликови кои ќе ви помогнат добро на патот на мистеријата. Погледнете места како Newујорк, Париз и континенти како Африка, кои се таму каде што се генерира заплетот и ќе мора да пронајдете стотици скриени предмети што не е лесно да се најдат. Поминете часови и часови во оваа игра додека не ја решите големата мистерија. Тоа е, без сомнение, уште една одлична игра во својата категорија и, според тоа, ја наведуваме во оваа компилација.

Чистење на куќи на скриени објекти - Игри со мозок

Чистење на куќи на скриени објекти - Игри со мозок

Со оваа игра секогаш ќе најдете неред насекаде во куќата. Тука, додека го чистите и нарачувате, ќе мора да пронајдете стотици скриени предмети кои се многу добро скриени во сите агли на собите. И, тоа е дека чистењето куќа никогаш не било толку забавно, со нивоа што ќе станат сè потешки и бројни сценарија каде што секогаш ќе имате задачи да ги правите.

Куќата во играта крие многу тајни, па може да наидете на ретки предмети што никогаш порано не сте ги замислувале дека можат да бидат под ќилим или позади парче мебел. За возврат, овој наслов е достапен на бројни јазици, што секако вклучува и шпански, покрај англискиот. Многу е едукативно и добра опција децата да имаат навика да ја нарачуваат куќата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Џонатан dijo

  Мојот тровас ла лудон интерес кај бонај рецензио