Најдобрите игри со принцези на Дизни за Андроид

Игри со принцези во Дизни

Дизни нè придружува со децении преку своите анимирани филмови, но бидејќи мобилните уреди се дел од нашите животи, сите тие филмови се придружени со видео игра. Најдобрите игри со принцези на Дизни беа вообичаени на конзолите или компјутерите, но во денешно време најчесто е да ги гледате на мобилни уреди, бесплатно, но со можност за микро плаќања во апликацијата. Идеално за деца под родителска контрола.

Повеќето игри на Дизни се насочени кон најмалите, иако наоѓаме игри од сите видови, како што се загатки, трки, авантури или гатанки. Сите игри може да се преземат едноставно во PlayStore на нашиот терминал за Android. Во оваа статија ви оставаме избор од најдобрите игри со принцези на Дизни што можеме да ги најдеме во продавницата на Google.

Волшебни камења од Дизни принцезата

Загатка игра создадена и развиена од Гамелофт во која механиката е многу едноставна: ние се лизгаме со прстот за да го смениме местото на скапоцените камења и да ги собереме оние со иста боја за да ги снема и да ги решиме загатките. Играта ќе ни понуди серија од засилувачи што ќе го добиеме во текот на играта што ќе ни помогне да го спроведеме комбинации за побрзо експлодирање камења и на овој начин да добиете подобри резултати.

Играта, како што сугерира и нејзиното име, глуми исклучиво принцези од сите саги создадени од Дизни, меѓу нив ги наоѓаме Ариел, Јасмин, Бела меѓу другите. Додека играме и завршуваме нивоа, ќе отклучиме повеќе протагонисти на различните Дизни саги. Исто така, ќе отклучиме и други сценарија за играње. Оваа апликација е целосно бесплатна за преземање, но содржи плаќања во апликацијата, што ќе ни овозможи да отклучуваме содржина без да мора да го правиме тоа додека играте.

Замрзнат бесплатен есен

Една од игрите на Дизни со најмногу преземања во Google PlayStore и ни се чини фер со оглед на квалитетот на играта и бесот што универзумот создаден од Дизни околу Замрзнатите го ослободува меѓу најмалите. Во оваа игра ќе мора да им се придружиме на Елза, Ана и Олаф меѓу другите ликови да решава загатки слични на оние на Магичните скапоцени камења на Дизни принцезата, но со естетика и поставки земени директно од сагата замрзната.

замрзнати

Како и во претходниот како што ќе ги завршиме нивоата, ќе заработиме парички и награди да отклучиме козметички додатоци за да ја украсиме и персонализираме нашата сопствена плоштад во Арендел со продавници, фонтани, колички меѓу другите елементи. Преземањето на апликацијата е целосно бесплатно, но вклучува плаќања во рамките на апликацијата за отклучување козметика, исто така, вклучува и рекламирање што обично е прилично нападно.

Дизни замрзна слободен пад
Дизни замрзна слободен пад
Развивач: Cityем Сити, Inc.
цена: слободен

Дизни магични кралства

Наслов исто така развиен од Гамелофт кој не носи во паркот Дизни, кој поради проклетство од Малефика целиот парк е уништен. Ние ќе бидеме оние кои ќе мора да се погрижиме да го вратиме паркот во целиот свој сјај исполнување на низа мисии и се борат со негативци од мноштво саги на Дизни како што е Лузна од Кралот Лав или Гастон од Убавина и Beвер. Тоа е многу забавна премиса да ги натерате посетителите да ги видат своите соништа како се остваруваат.

Дизни магични кралства

Во паркот има повеќе од 100 различни атракции на располагање и повеќе од 150 карактери од сите сагати на Дизни меѓу кои наоѓаме принцези како Бела, Малата сирена, Фрозен, Ана ... Преземањето на играта е потполно бесплатно иако содржи реклами и микро плаќања во рамките на апликацијата. Покрај тоа, оваа игра има режим за повеќе играчи, така што можеме да го споделиме искуството со другите играчи преку Интернет, или преку WiFi или преку податоци.

Дизни замрзнати авантури

Се враќаме на играта загатка во стилот на Кенди Крш во која протагонисти се оние од филмот Frozen 2. Предлогот развиен од Cityем Сити, истите творци на Дизни замрзнат слободен пад. Во оваа игра ќе мора да комбинираме низа скапоцени камења за да добиеме снегулки кои ќе ни овозможат да го украсиме замокот по наш вкус. Додека надминуваме стотици нивоа комбинирајќи ги скапоцените камења Можеме да се регистрираме и на специјални настани за отклучување награди и на тој начин да добиеме подобра козметика.

Замрзнати авантури

Играта е достапна за бесплатно преземање во Play Store, но нуди плаќања во рамките на апликацијата, овие плаќања се само и само за да се добијат предмети за украсување на замокот без да мора да играат, играта е оценета за возраст од 3 години и повеќе и е доста популарна во продавницата на Google.

Царства на приказната на Дизни

Дојдовме до игра што малку го менува трендот на списокот за да ни понуди една од најелаборатите игри за принцези на Дизни, со авантуристичка и наративна страна со неколку загатки. Многу пријатна игра што ќе им даде часови забава на најмалите. Игра каде што можеме боја работи во книгакако и да поврзете точки за шетање со разни карактери. Можеме да учествуваме во стотици мини игри што ќе ни овозможат пристап до награди. Поттикнете го учењето со активности како што се пребарување зборови, точки и скриени предмети.

Играта е многу насочена кон децата и може да биде премногу едноставна и здодевна за возраснитеИграта воопшто е прилично едноставна, но со многу интересна механика што му дава малку разновидност на каталогот на игри Дизни. Како и повеќето игри, таа е целосно бесплатна за преземање иако нуди плаќања во апликацијата.

Дизни емотикона Блиц

Како што сугерира нејзиното име, ова е игра каде Емоџиите се протагонисти, но овие Емоџи се од ликовите на Дизни, меѓу кои се сите принцези на сите саги. Развиен од момците од Jamем Сити, тоа е игра загатка слична на некои од оние што ги имаме во списокот, иако во овој случај наместо скапоцени камења, мора да комбинираме емоџи. За да напредуваме во играта, мора да следиме низа мисии за да победиме и да собереме емоции.

Можеме да разговараме со сите емотикони што ги додаваме во нашата колекција и да ја подобриме нашата табла. Има режим на Интернет за да можеме да ги предизвикуваме нашите пријатели и ќе имаме специјални настани скоро секој ден. Играта, како и сите оние на списокот, е целосно бесплатна за преземање, но има набавки од апликацијата.

Дизни емотикона Блиц
Дизни емотикона Блиц
Развивач: Cityем Сити, Inc.
цена: слободен

Ова се игри со принцези Дизни што ги препорачуваме од Androidsis, отворени сме за вашите предлози и со задоволство ќе ги прочитаме во коментарите. Ако сте заинтересирани за игри за Android, можеби ќе ве интересираат најдобрите игри со облекување од кои исто така правиме врв.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.