HTC U12

HTC U12 Life: клучните податоци на следниот терминал на фирмата се филтрираат

HTC се чини дека се етаблира многу или, поточно, само во својата серија U12, бидејќи неодамна протекоа важни податоци за неговиот следен уред.Неколку карактеристики и технички спецификации на HTC U12 Life, следниот среден опсег на тајванската фирма , протекоа.

HTC U12 +

HTC U12 +: Ново протекони одлики и спецификации… нејзината цена е премногу!

Еден ден по неговото претставување се филтрираат цената и спецификациите на HTC U12 +, новиот мобилен телефон на Тајван кој ќе се појави на пазарот со SD845 SoC, со екран со одличен квалитет кој нема да завидува на ништо друго, и со други квалитети тоа несомнено ќе ја зголеми продажбата на брендот.

HTC U12 +

HTC U12 + целосно протече

HTC U12 +: Дизајнот и спецификациите протекоа пред презентацијата. Дознајте повеќе за новиот врвен бренд што ќе биде претставен следната недела и за кој веќе ги знаеме сите детали.

HTC U12 + Датум на претставување

Преземете ги тапетите на HTC U12 +

Ако сакате да го персонализирате вашиот паметен телефон со новите тапети на HTC U12 +, во оваа статија ви нудиме можност да ги преземете пред самиот терминал да биде претставен на пазарот.

HTC U12

Карактеристиките и спецификациите протекоа кај HTC U12 од Verizon

HTC U12 протекува заедно со неговите спецификации и карактеристики на страницата на американскиот оператор Verizon. Овој уред ќе биде класифициран како предводник на тајванската фирма заедно со нејзината најмоќна верзија, HTC U12 Plus (U12 +), друга за која исто така дава многу да се зборува.

HTC U12 Plus

HTC U12 Plus ќе доаѓа со Qualcomm Snapdragon 845 и 8 GB RAM меморија според ново протекување

HTC U12 штотуку протече заедно со неколку негови технички спецификации. Овој уред би доаѓал со најдоброто од Тајванците, за што има одговорност да го подигне успехот што брендот некогаш го имаше во своите најдобри денови. Ние ви кажуваме!

Дизајн на заден HTC U12

Филтрирани првите рендери на HTC U12

Протече претпоставениот дизајн на HTC U12. Дознајте повеќе за врвната фирма што ќе биде лансирана оваа пролет на пазарот и за која веќе го имаме неговиот дизајн

HTC Desire 12 Plus

Наводните спецификации на HTC Desire 12 Plus, постарата варијанта на Desire 12, излегоа на виделина

Пред само неколку часа, на виделина излегоа неколку спецификации и карактеристики на HTC Desire 12 Plus, помоќна варијанта на Desire 12 што би пристигнала со 5.99 инчен екран, SD450, 3 GB RAM и многу повеќе. Ве прошируваме!

HTC U12 Plus

Ова би биле спецификациите на HTC U12 Plus според истекувањето

HTC U12 Plus е терминал од висока класа за кој веќе се зборуваше малку за карактеристиките и спецификациите со кои би можел да пристигне во средината на оваа година. Според последното истекување, доста комплетно, тоа би пристигнало со Snapdragon 845, 6/8 GB RAM, 6.1-инчен екран и уште неколку.

HTC U12

Неколку клучни карактеристики на HTC Desire 12 протекуваат според неговото поле

Неодамна протекоа карактеристиките и спецификациите на HTC Desire 12, терминал што ќе се наоѓа во каталогот на фирмата како скромен среден / низок опсег што, иако нема моќни карактеристики, ќе бара дупка со дизајн што може да биде сличен на HTC U12. Ве прошируваме!

Предна камера HTC U11

HTC U11, први впечатоци

Први впечатоци за видеото по тестирање на HTC U11 на IFA во Берлин. Телефон кој има уникатен дизајн кој ќе ги привлече сите погледи.

U Ultra

HTC Ocean Note може да се нарече U Ultra

U Ultra, или наречен Ocean Note, е еден од трите телефони што HTC ќе ги претстави на 12 јануари и кои ќе го окупираат просторот на Note 7.

HTC 10

Сè што знаеме за HTC 10

Наводно HTC 10 ќе биде претставен на 19 април. Ги споделуваме сите информации што ги знаеме за овој нов предводник

HTC 10

Протекоа повеќе слики на HTC 10

Имаме добра низа нови слики на HTC 10, како од печатот така и од реално, за да се запознаеме со предводникот на тајванскиот производител одблизу

HTC One A9, први впечатоци во MWC

Први впечатоци по тестирањето на HTC One A9, телефон со одлични завршувања и одлики на висина на горниот среден опсег

HTC

Нов удар за HTC: Дојче Телеком да престане да продава телефонски компании за кршење на патенти

HTC-то нема име. Тие поставија циркус и растат џуџиња. Тајванскиот производител не минува низ својата најдобра економска состојба и сега добива нов удар: од 1 јануари 2016 година, HTC веќе нема да може да продава ниту еден терминал со операторот на мобилен телефон Дојче телеком.

Нова галерија со слики го прикажува HTC One X9 во целиот свој раскош

Веќе знаеме дека HTC има способност да ги види своите производи пред време и HTC One X9 нема да биде исклучок. Ако веќе ви ги покажавме првите вистински фотографии вчера, сега на ред е цела галерија со фотографии што детално ги прикажува сите тајни на HTC One X9.

HTC one m10 концепт

Може ли HTC One M10 да биде ваков?

Пред само неколку дена од официјалното претставување на HTC One M9 што веќе го гледаме на мрежата различни концепти за тоа што може да биде HTC One M10.

HTC One M9 сега е достапен во Тајван

Сега кога момците во HTC го решија проблемот преку ажурирање на софтвер, тие веќе го пуштија HTC One M9 во продажба во Тајван по многу интересна цена, иако не очекувајте дека ќе пристигне во Шпанија за помалку од 749 евра.

Се појави див HTC One M9 Plus!

Нови слики на HTC One M9 Plus се филтрираат, терминал што ќе се истакне по својот 2K екран и сензорот за отпечатоци

Официјално претставен HTC One M9

Пристигна официјалното претставување на HTC One M9, новиот предводник на тајванскиот производител што ќе му конкурира на S6 на MWC

HTC One M8 Developer Edition веќе добива Android 5.0 L

HTC One M8 Developer Edition веќе го добива долгоочекуваното ажурирање на Android 5.0. Тоа значи дека наскоро ќе ја лансираат OTA за опсегот One на тајванскиот производител.

Прегледајте HTC Desire 816, сензационален терминал за Android за само 300 евра

[SWEEPSTAKES] HTC Desire 816 со Androidsis и HTC Spain

Androidsis во соработка со HTC Шпанија со задоволство го најавува томболот HTC Desire 816 со кој ќе можете да го добиете овој сензационален смартфон со Android целосно бесплатен.

HTC One Mini 2 пристигнува во Шпанија

HTC One Mini 2 конечно ќе пристигне во Шпанија, терминал што беше претставен на крајот на мај, но на кој му требаа повеќе од 6 месеци за официјално да слета во нашата земја.

HTC One M8 наспроти HTC Desire ОКО

Денес ви донесуваме споредба помеѓу HTC One M8 и HTC Desire EYE, сегашните работни коњи на тајванскиот производител

Андроид 4.4.3 за HTC One M7

HTC One M7 добива Android 4.4.3 во Европа

Ако имате HTC One M7 веќе можете да се подготвите да го ажурирате на Android 4.4.3 со дел од безбедносните подобрувања што ги има Android 4.4.4

HTC Еден M8

HTC го претстави новиот HTC One M8, терминал со карактеристики и навистина привлечен дизајн.

Расклопување на HTC One е одисеја

iFixit, веб-страница специјализирана за расклопување телефони, решија да го отворат новиот HTC One и резултатот не може да биде полош: многу е тешко да го расклопите

MWC 2013, видео од HTC

Од MWC 2013 на сателитот HTC, успеавме да го тестираме најновиот врвен терминал од тајванската куќа, HTC.

Кој е подобар HTC One или Nexus 4?

Конечно, тајванската компанија го лансираше својот HTC One, за неговата цена ќе се натпреварува директно со Nexus 4 на Google, кој излегува како победник?

Упатство за корисник HTCdev

Упатство за корисник HTCdev

Практичен водич за тоа како да ја користите веб-страницата HTCdev, со која можете да го отклучите подигнувачот на добар број на HTC терминали

Тестирање на HTC ChaChaCha (III)

Трет и последен дел од прегледот на терминалот HTC. По првиот дел каде го оценивме хардверот и ...

Htc Legend во длабочина

Тука имате преглед и на хардверот и на надворешните завршувања на Htc Legend, терминал што го имаме неколку дена.