Упатство за корисник HTCdev

Во следниот пост поддржан од а видео-упатство, Ќе ви покажам како да го користите HTCdev, веб-страница што ни нуди на некој начин слободен, алатките што треба отклучете го подигнувачот на добар број на терминали HTC.

Покрај тоа, на оваа страница ќе најдеме детални упатства да ја добиете работата за отклучување на bootloader од добар број на терминали.

Потребни барања

Најпрво регистрирајте се на веб-страницата HTCdev y кликнете за потврда во линк испратена до вашата е-пошта.

Упатство за корисник HTCdev

Имајте терминал Компатибилен HTC со списокот на уреди што ќе ги најдете на официјалната веб-страница HTCdev, исто така, мора да имате овозможено дебагирање преку USB, оваа опција може да се најде во менито за поставки на уредот во делот апликации / развој.

Батеријата на уредот за отклучување на подигнувачот нема да може да биде никогаш под 30%, бидејќи од безбедносни причини програмата задолжена за отклучи го подигнувачот нема да ти дозволи да го започнеш процесот.

Совети за разгледување

Следете ги сите совети и од видеото и од веб-страницата на HTCdev, ако сте на англиски јазик, ако не разбирате нешто, можете да го користите Преведувач на Google со препишување, преведете ја содржината.

Ако за време на процесот на отклучување сте исклучете го мобилниот, HTCdev Препорачливо е целосно да излезете од програмата за инсталација, да го исклучите USB кабелот од компјутерот и да почекате неколку минути, а потоа повторно да ја стартувате програмата и повторно да го започнете процесот.

RUU за отклучување на подигнувачот на терминалите HTC

Ако овој втор обид повторно не успее, треба да биде повторно инсталирај возачите на HTC со инсталирање HTCsync.

Колку тука имате поддршка упатството детално е објаснето и графички поддржан со слики од екранот на процесот што треба да се спроведе.

Потребни алатки

Инсталирајте го Андроид SDK, јава JRE y HTCsyncЕ од суштинско значење за исполнување на овие три барања пред да започнете со процесот на отклучување на подигнувачот, во спротивно нема да имате повеќе проблеми и отклучувањето нема да биде завршено.

Повеќе информации - Како да го отклучите подигнувачот на добар број HTC терминали со HTCdevКако да го отклучите подигнувачот на терминалите HTC користејќи HTCdev

Преземи - Андроид SDKјава JRE y HTCsync


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Лифт dijo

  Ви благодариме за упатството, но едно прашање, дали отклучувањето на подигнувачот прави да ја изгубите гаранцијата за телефонот?

  1.    ФранцискоРуизАнтекера dijo

   Да пријател нормално е вака

 2.   серхио мтц dijo

  amigooooo јас сум луд, кодот за отклучување што ми дојде по пошта не се отклучува. ќе помогнам да го отклучам .. на Mac сум