HTC Wildfire E2 излегува во продажба без официјално да биде објавен

Шумски пожар Е2

El HTC Wildfire E2 Неодамна помина низ Google Play конзолата, покажувајќи ги своите први спецификации, многу од нив го направија многу привлечен телефон. Овој уред ќе биде повикан да биде терминал на влезно ниво и е опција по претставувањето на новиот HTC Desire 20 Pro и HTC U20 5G во јуни.

Сега е руска малопродажба го става во продажба без да биде објавен од самата HTC, кој во моментот не го навел на својата официјална страница Производителот планираше да го најавува во текот на овој месец заедно со друг уред од почетното ниво, па затоа е пред другиот модел.

Ова е новиот HTC Wildfire E2

El HTC Wildfire E2 започнете да возите панел од 6,22 инчи Со HD + резолуција (1.520 x 720 пиксели) од типот IPS LCD, тој е заштитен со Gorilla Glass од типот 5. На предната страна можете да видите изрез на капка вода во која инсталира селф сензор од 8 мегапиксели.

Како и другите модели во средниот опсег додава процесор 22 GHz MediaTek Helio P2,0, 4 GB RAM и меморија за складирање е 64 GB. Вградената батерија е 4.000 mAh со полнење преку USB-C, во овој случај ќе биде со брзина не поголема од 10W.

HTC Widlfre E2

На задната страна на HTC Wildfire E2 вклучува две леќи, главниот е сензор од 16 мегапиксели f / 2.2 со автоматски фокус со LED блиц и вториот е сензор за длабочина од 2 мегапиксели. E2 доаѓа со Android 10 како стандард и сопствен слој на производителот, како и 4G, Wi-Fi, Bluetooth и GPS врска.

HTC Wildfire E2
ЕКРАН 6.22-инчен IPS LCD (1.520 x 720 пиксели)
ПРОЦЕСОР Helio P22 8-јадрен
Графичкиот процесор PowerVR GE8320
RAM меморија 4 GB
Внатрешно складирање простор 64 GB
ЗАДНИ КАМЕРА Главен сензор од 16 MP со LED блиц - Сензор за длабочина од 2 MP
ПРЕДЕН КАМЕРА Сензор од 8 MP
БАТЕРИЈА 4.000 mAh со USB-C полнење
ОПЕРАЦИОНЕН СИСТЕМ Андроид 10
ПОВРЗАЕ 4G - WiFi - Bluetooth - GPS
ДРУГИ КАРАКТЕРИСТИКИ Читач на заден отпечаток
ДИМЕНЗИИ И ТЕ WEИНА: 158.4 x 75.9 x 8.95 mm - 173 грама

Достапност и цена

El HTC Wildfire E2 сега е достапен за купување во Русија за цена од 8.760 рубли во Хелипикс (околу 100 евра по девизен курс) Бојата во овој случај е темно сина, а исто така и во црна боја, тие се двете главни опции за продажба на гореспоменатата руска страница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.