Ова би биле спецификациите на HTC U12 Plus според истекувањето

HTC U12 Plus

Денес, пазарот на паметни телефони е позаситен од кога било, и толку многу што престижните компании со добар учинок како HTC не се снајдоа многу добро веќе некое време, како што ви рековме во Оваа статија.

Но, за да остане во трката и да ги врати изгубените терени, тајванската фирма има намера да ја направи 2018 година во година во која сите овие жртви се менуваат на подобро, и, за ова, HTC U12 Plus, чиј терминал ќе ви кажеме за неговите филтрирани спецификации, ќе биде еден од мобилните произведени од истиот во кој оваа компанија ќе има доверба да го добие успехот што некогаш го имаше во својот момент на слава. Придружи ни се!

Според најновите податоци обезбедени од Sciense And Knowledge, канал на YouTube со повеќе од 174.000 XNUMX следбеници, Овој терминал доаѓа опремен со спецификации достојни за врвен мобилен телефон, во кој потенцираме огромен 18-инчен 9: 6 Super LCD6.1 екран со резолуција од 1.440 x 2.880 пиксели со заштита Corning Gorilla Glass 6, процесор Qualcomm Snapdragon 845 заедно со Adreno 630 GPU, 6/8 GB RAM меморија и 64/128 GB простор за внатрешно складирање може да се прошири преку картичка microSD со капацитет до 256 GB.

Исто така, како што можеме да видиме на видеото, Доаѓа со двојна задна камера PDAF од 19MP f / 1.7, заедно со двоен LED блиц, и со резолуција од 16MP од истата решетка како и главната со автоматски HDR, и со капацитет за снимање видео до 1.440p.

Покрај тоа, тој е направен од алуминиум и стакло, работи со Android 8.0 Oreo со HTC Sense, има читач на отпечатоци, доаѓа со IP68 сертификат што го квалификува како отпорен на вода и удари, не-отстранлива батерија од 4.150 mAh, USB 3.1 Type-C порта, поддршка за двојна SIM, интегрира Брзо полнење 4.0 за брза батерија полнење, и, Во однос на цената, таа би чинела околу 800 евра.

Треба да се напомене дека, дури и на видеото објавено од овој канал, тие го ограничуваат тоа „Тие не се одговорни за гарантирање дека информациите се 100% точни“, што сугерира дека, иако тоа може да биде точно во некои, во повеќето карактеристики, или, можеби, во сите, Сè додека HTC не ги потврди, не можеме целосно да им веруваме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.