HTC U12 + почнува да има ново ажурирање со неколку подобрувања и CryptoKitties

Официјално HTC U12 +

HTC објавува ново ажурирање насочено кон својот врвен телефон во моментот, HTC U12 Plus. Овој уред, лансиран во мај, веќе ужива во нови подобрувања во делот за автономија и општи перформанси.

Пакетот за надградба, исто така, доаѓа со CryptoKitties, прилично интуитивна игра во која можеме да го користиме Етерот како пари за размножување, продажба и собирање виртуелни мачки. Ова под блок-синџирот Ethereum, втора најпопуларна крипто валута по Биткоин. Откријте за што станува збор!

Ажурирањето започна да стигнува до некои корисници на Хонг Конг, според различни извештаи. Исто Доаѓа под верзија 1.25.708.3 и тежи 136,63 МБ. Со него, батеријата ни дава поголема автономија да се грижиме помалку за полначот, а општите перформанси на терминалот се подобруваат во неколку полиња: мултимедија, апликации за работа, игри, меѓу другото.

HTC U12 Plus

Од друга страна, фирмата објави дека, со ажурирањето, технологијата Edge Sense на мобилниот телефон е калибрирана. Поради ова, чувствителноста на копчето на U12 + реагира подобро од порано.

CryptoKitties, забавната и популарна игра доаѓа на HTC U12 Plus

HTC U12 + со CryptoKitties

Корисниците кои веќе го ажурираа телефонот го имаат ова разноврсна и комична игра. Во CryptoKitties можеме да се грижиме, продаваме, купуваме, собираме и избираме од многу виртуелни мачки достапни во продавницата за игри. Сè под системот на плаќање Ethereum.

Играта се заснова на блокчејн системот, попознат како блокчејн, па затоа се нуди како многу интересна и привлечна опција за инвестиции ако сакате да влезете во светот на Ethereum. Ако не, секогаш можеме да го користиме само за да се забавуваме и да се дружиме.

Конечно, во врска со дистрибуцијата на оваа надградба, ќе мора стрпливо да почекаме да пристигне на нашиот уред, бидејќи компанијата не кажа ништо за тоа колку брзо или на кој начин ќе се распрсне низ целиот свет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.