HTC U12 Plus ќе доаѓа со Qualcomm Snapdragon 845 и 8 GB RAM меморија според ново протекување

HTC U12 Plus

Се чини дека HTC го има HTC U12 Plus, следниот предводник на компанијата што ќе дојде рака под рака со најновиот процесор од Qualcomm, и со неколку технички спецификации и карактеристики што ќе го постават како еден од најдобрите high-end оваа година.

Според последното протекување на овој уред, би дошол со најдоброто од Тајванците, за што е одговорен за подигнување на успехот што брендот некогаш го имаше во своите најдобри денови, бидејќи е јасно дека не предизвика бура или бес на пазарот како што тоа го правеа другите производители на телефони, како што се, на пример, Huawei, Xiaomi и други. Ние ви ги даваме деталите!

Според најновите откриени податоци, кои исто така потврдуваат неколку од оние за кои веќе се шпекулира, и се косат со некои други, HTC U12 Plus ќе доаѓа со осум-јадрен Qualcomm Snapdragon 845 SoC (4x 75GHz Cortex-A2.8 + 4GHz 55x Cortex-A1.8) со 7nm и 64bit архитектура што би било придружено со 8 GB RAM и 128 GB внатрешен простор за складирање што може да се прошири преку microSD со капацитет до 2TB. Исто така би бил опремен со 5.5-инчен екран со резолуција QuadHD + под формат на панел 18: 9 и заштитен од гребнатини, испакнатини и капки од стакло Corning Gorilla Glass 5.

Протекоа спецификации на HTC U12 Plus

Протекоа спецификации на HTC U12 Plus

Во фотографскиот дел, Овој мобилен ќе има двојна задна камера од 12 + 16MP резолуција со фокусна решетка f / 1.5, UltraSpeed ​​автофокус, технологија HTC UltraPixel и LED блиц. На предната страна, би виделе двоен стрелец од 8MP со HDR Boost за селфи, видео повици и препознавање на лице.

Од друга страна, би пристигнал со Android Oreo како оперативен систем, со HTC Sense 2.0, батерија од 3.450 mAh со брзо полнење 4.0+ брзо полнење и поддршка за безжично полнење, читач на отпечатоци, поддршка за dualSIM, сертификат IP68 што го квалификува против вода, прашина и други тешки услови, Wi-Fi конекција. Fi 802.11 a / b / g / n / ac, NFC технологија и звук BoomSound со можност за Dolby Audio на звучниците.

Конечно, повеќе не е познато за тоа, само можеме да почекаме да ги потврди сите овие протекувања од тајванската фирма. HTC U12 Plus ќе биде објавен во средината на оваа година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.