HTC U12 +: Новиот предводник на HTC сега е официјален

Официјално HTC U12 +

Во текот на овие недели Протекоа многу детали за HTC U12 +, новиот high-end на тајванскиот производител. Но, конечно, денес 23 мај, телефонот е официјално претставен. Ние се соочуваме со новиот предводник на брендот, кој се надева дека ќе успее да врати одредено значење на пазарот со овој уред.

Марката го покажа најдоброто од себе во овој уред, што се издвојува по својот квалитет. Овој HTC U12 + е моќен телефон, со добар дизајн и има вкупно четири камери. Што друго можеме да очекуваме од новиот high-end на фирмата?

Додека популарноста на HTC на пазарот полека избледува, нивните врвни телефони имаат тенденција да предизвикаат голем интерес кај јавноста. Иако лошата дистрибуција и нејзините високи цени играат против брендот. Прво ве оставаме со спецификациите на врвната класа.

Спецификации HTC U12 +

Како што рековме, се соочуваме со квалитетен уред, кој се издвојува по своите добри перформанси. Во однос на дизајнот, брендот се одлучи да остане многу верен на она што денес го гледаме на пазарот, обложувајќи се на екран со тенки рамки. Ова се целосните спецификации на HTC U12 +:

 • Екран: 6 инчи Супер LCD6 со FullHD + резолуција 1440p x 2280p (537ppi) и сооднос 18: 9 HDR10
 • Процесор: Qualcomm Snapdragon 845
 • RAM меморија: 6GB
 • Внатрешно складирање: 64 GB / 128 GB + microSD
 • Задна камера: 12 MP f / 1.8 + 16 MP, f / 2.6, оптичко зумирање 2x
 • Предна камера: 8 MP + 8 MP
 • Conectividad: 4G, WiFi, двоен SIM LTE, GPS
 • Batería: 3.500 mAh со брзо полнење и безжично полнење
 • Otros: Читач на отпечатоци, сертификација за отпорност на вода IP68, Отклучување на лице

HTC U12 +

HTC U12 + се одлучи за некои елементи што би можеле да ги видиме кај неговиот претходник, како чувствителни рамки, благодарение на технологијата Edge Sense 2. Со оваа технологија, телефонот е во можност да ја препознае раката што ја држи во тој момент. Понатаму, копчињата чувствителни на притисок се исто така вметнати во овој уред. Исто така, се потенцира поголемо присуство на гестови на телефонот, што ќе му овозможи на корисникот да извршува секакви активности на него.

Едно од изненадувањата што сигурно ќе биде пријатно за многумина е тоа овој HTC U12 + има екран без изрез. Во последните недели видовме многу телефони со овој детал на екранот. Но, не сите корисници се целосно убедени. HTC не подлегна на шармот на тоа и се обложи на екран со сооднос 18: 9.

Меѓу другите детали од интерес за телефонот, ја наоѓаме отпорноста на вода, која продолжува да добива присуство и отклучување со препознавање на лице. Технологија што го освојува пазарот. Исто така, го потенцира присуството на двоен асистент во овој HTC U12 +. Покрај „Асистент на Гугл“, имаме Алекса во САД и Баиду во Кина. Помалку интересен облог и ќе мора да видиме како тоа функционира во пракса.

Цена и достапност

Бои HTC U12 +

Наоѓаме две верзии на high-end достапна, во зависност од неговиот простор за складирање. Едната верзија има 64 GB меморија, а другата 128 GB. Втората од верзиите Се чини дека во моментот нема да стигне до Европа. Но, да за Соединетите држави, каде што е веќе достапен за претходна резервација, заедно со другата верзија на овој HTC U12 +.

И во Европа и во остатокот од светот, врвната палета е веќе достапна за претходна резервација. Во случајот на Шпанија, ја имаме верзијата на телефонот со 64 GB достапно складирање. Неговата цена е 799 евра. Висока цена и тоа може да биде она што запира поголема продажба на уредот ширум светот.

Овој HTC U12 + доаѓа во три различни бои. Ние треба да избереме помеѓу керамичка црна боја, пламен црвен тон и, конечно, таканаречена Проирна сина боја. Тоа е најинтересната и највпечатлива опција од сите, бидејќи се обложува на полутранспарентен дизајн. Благодарение на ова можете да видите дел од внатрешноста на телефонот. Ризичен облог од страна на брендот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.