HTC U12 + целосно протече

HTC U12 + Датум на претставување

HTC е една од оние брендови кои со текот на времето го губат присуството на пазарот. Иако нивните изданија секогаш предизвикуваат интерес. Фирмата најави пред неколку недели презентација на својот нов врвен, HTC U12 +, за 23 мај. Но, една недела по презентацијата на телефонот, неговите спецификации се целосно протечени.

Значи, овој HTC U12 + веќе не чува никакви тајни за нас. Понатаму, откриен е и дизајнот на телефонот. Од она што можеме да видиме дали тајванската марка се одлучи да ги следи трендовите на пазарот или не. Што не чека во овој случај?

Марката изненади со обложување на телефон што нема да има изрез на екранот. Нешто што за многу корисници е сигурно добра вест, бидејќи изрезот стана многу популарен на Андроид. Но, нема да го видиме на овој HTC U12 +.

HTC U12 +

Општо, можеме да видиме дека тоа е опсег со висок квалитет во однос на спецификациите. Комплетниот лист со податоци за технички спецификации на уредот е како што следува:

 • Екран: 6 инчи со резолуција QuadHD + и сооднос 18: 9 SuperLCD 6, Gorilla Glass, HDR10
 • Процесор: Snapdragon 845
 • RAM меморија: 6 GB
 • Внатрешно складирање: 64/128 GB (може да се прошири со microSD)
 • Batería: 3.500 mAh + брзо полнење 3.0
 • Задна камера: 12MP Ultrapixel, 1.4um, f / 1.75 + 16MP, f / 2.6 OIS, режим на портрет, двојни LED, налепници AR, 4K видео, бавно движење 1080p / 240fps
 • Предна камера: Двоен 8MP, f / 2.0, 84º, режим на портрет, HDR
 • Система operativo: Андроид 8.0 Орео
 • Димензии: 156.6 x 74.9 x 8.7 mm
 • тежина: 188 g
 • Otros: Bluetooth 5.0, IP68 отпорност на вода, aptX, LDAC, Edge Sense, USB тип C, HTC USonic

Во принцип, гледаме дека HTC U12 + ветува дека ќе биде квалитетен модел. Има многу моќен процесор, камерите ветуваат дека ќе бидат способни да прават спектакуларни слики и воопшто се очекува одлична изведба од него.

Штета е што вообичаената работа е телефоните на брендот да не продаваат добро. Главно поради неговата висока цена и лошата дистрибуција. На 23 мај ќе можеме да излеземе од сомнежи и ќе видиме што брендот ни подготви за оваа година


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.