HTC ќе го лансира својот прв 5G телефон од 2020 година

htc 5g телефон

Ив Маитре, новиот извршен директор на HTC, ги потврдува новите случувања во различни полиња и можности во Тајван, сè што се однесува до 5G и виртуелната реалност. Компанијата го потврдува тоа ќе го лансира првиот 5G телефон од 2020 годинаЗатоа, уште еднаш ќе се натпреварува со другите брендови достапни на пазарот.

HTC е јасен дека ќе се фокусира на визуелна содржина напојувано со врската од петтата генерација, сè по Лансирање на HTC Exodus 1S. Сите детали за уредот се непознати, но и покрај ова, вестите стануваат позитивни со гледањето на перформансите на тајванските паметни телефони.

Фирмата ќе работи тесно со Qualcomm, тоа ќе го стори за лансирање на врвни телефони, а Snapdragon 865 е еден од чиповите со кои би можел да пристигне овој прв терминал. Не е јасно дали ќе лансира телефон од средна класа заедно со модел од висока класа.

HTC денес тој обезбедува хардвер и софтвер со цел да понуди искуства со виртуелна и проширена реалност, работи што растат на популарност. Тие страдаат од недостаток на апликации, па компанијата сака да покаже одреден напредок во наредните месеци на некој настан.

HTC

На нова HTC Cosmos Elite, HTC VIVE Cosmos Play, HTC VIVE Cosmos XR и VIVE Sync ќе бидат лансирани наскоро, така што ќе бидат претставени во месец март во Сан Франциско, САД. Очилата ветуваат дека ќе бидат синхронизирани преку телевизии, па дури и преку паметни телефони, со цел да се допре до пошироката јавност.

Настанот Game Developer Conference 2020 ќе биде оној што ќе прикаже уред или можеби два, но за тоа има уште неколку недели HTC да ги изненади своите фанови, сето тоа откако се повлече за некое време од производството на паметни телефони.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.