HTC Desire 20+ е најавен со Snapdragon 720G и автономија за цел ден

Посакајте 20+

HTC беше пред неколку години еден од најважните производители на панорамата за телефонија, но со текот на времето губи многу терен. Тајванците сакаат постепено да воведат нови терминали наменети за корисници од средна класа и сите со прилично прифатлива цена.

Фирмата го објави новиот HTC Desire 20+, посредник со голем екран, процесор што ги исполнува очекувањата и батеријата да трае цел ден без полнење. Компанијата во овој случај се одлучува за прилично внимателен дизајн и го лансира во најмалку две почетни бои.

HTC Desire 20+, сè за новиот терминал

El HTC Desire 20+ спроведува 6,5-инчен екран, е стандард што го користат многу компании, во овој случај резолуцијата останува во HD + и ќе биде заштитена со Gorilla Glass. Предната камера е 16 мегапиксели, од суштинско значење е да се направат најдобрите селфи фотографии, видеа во Full HD + и видео конференции со висок квалитет.

Мозокот по избор е процесорот Snapdragon 720G, максималната брзина е 2,3 GHz, таа е придружена со графичкиот чип Adreno 618 идеален за добри перформанси на игри, 6 GB RAM и 128 GB простор. Вклучената батерија е 5.000 mAh со брзо полнење преку USB-C.

HTC Desire 20+

На задниот дел се вклучени вкупно четири камери, главната во овој случај е 48 мегапиксели f / 1.7, втората леќа е со 5 мегапиксели широк агол, третата е 2 мегапикселна макро и четвртата е 5 мегапикселна боке. Системот е со Android 10, тој е придружен со 4G конекција, Wi-Fi ac, Bluetooth, NFC, GPS и мини-џек.

HTC DESIRE 20+
ЕКРАН 6.5-инчен IPS LCD со HD + резолуција / Gorilla Glass
ПРОЦЕСОР 720-јадрен Snapdragon 8G од 2.3 и 1.7 GHz
ГРАФИЧНА КАРТА: Адрено 618
RAM меморија 6 GB
Внатрешно складирање простор 128 GB
ЗАДНА КАМЕРА Quad со главен сензор од 48 MP + единица со широк агол од 5 MP + макро 2 MP + сензор за боке од 5 MP
ФРОНТАЛНА КАМЕРА 16 пратеник
БАТЕРИЈА 5.000 mAh со брзо полнење (брзо полнење 4.0)
ОПЕРАЦИОНЕН СИСТЕМ Андроид 10
ПОВРЗАЕ 4G / Wi-Fi ac / Bluetooth 5.0 / GPS / USB-C / NFC / MiniJack
ДРУГИ КАРАКТЕРИСТИКИ Читач на заден отпечаток

Достапност и цена

El HTC Desire 20+ првично пристигнува во ТајванБарем така беше објавено од компанијата, овој модел сега може да се купи во две бои: црна и градиент портокалова. Цената на овој нов телефон е 8.490 тајвански долари, што по девизен курс е приближно 290 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.