HTC го лансира својот нов блокчеин телефон Exodus 1s

HTC Exodus 1

Пред една година HTC Exodus беше лансиран на пазарот, првиот блокчејн телефон на брендот. Модел со кој марката влезе во нов сегмент од пазарот и кој можеше да се купи само со Биткоин. Се чини дека тајванскиот производител е задоволен од резултатите што ги има добиено овој модел на пазарот, бидејќи тие доаѓаат со нова верзија.

Тие го ослободуваат Exodus 1s, што е всушност модифицирана верзија, но со страшни спецификации за квалитет. Нешто чуден облог на брендот, кој неодамна го препозна тоа тие престанаа да иновираат. Иако со ова движење не се чини дека тие премногу ќе го променат ова мислење.

Телефонот има 5,7-инчен екран со сооднос 18: 9 и HD + резолуција. Покрај тоа, овој HTC Exodus 1s користи процесор Snapdragon 435, што е изненадувачки денес, особено за ваков блокчејн телефон. Додека ни дава 4 GB RAM и 74 GB простор.

HTC Exodus 1

За камерите, Исто така се користат 13 MP заден и 13 MP преден план. Додека имаме батерија со капацитет од 3.000 mAh. Верзијата за Android не е потврдена, иако некои зборуваат за тоа со користење на Android 8.1 Oreo. Затоа, модел кој е разочарувачки во секој поглед.

На патот можете да го купите овој телефон нема изненадувања. Заинтересираните можат да го купат овој HTC Exodus 1s преку Bitcoin, со цена од 219 евра, што според тоа треба да се конвертира во овие валути. Ова е цената на овој телефон со потпис.

Нешто ретко лансирање од компанијата. Овој HTC Exodus 1s е телефон кој никој не го чека, што не е изненадувачки и не е навистина потребно. Затоа, продолжува со патот на сомнителни лансирања на фирмата, која со овој тип телефони се чини дека нема да го поврати своето присуство на пазарот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.