За што служи апликацијата HiCare за телефоните Huawei?

HiCare

Повеќето телефони дојдете натоварени со апликации природно. Проблемот е во тоа што, зошто да го негираме, поголемиот дел од времето не обрнуваме внимание на тоа. И, имаме пример во HiCare, апликацијата достапна на сите телефони на Huawei и која има неверојатна функционалност.

Повеќе од сè затоа што HiCare Дејствува како центар за поддршка, покажувајќи секакви опции за да можеме да се грижиме за нашиот мобилен телефон повеќе од кога било.

Huawei HiCare

Главните функции што ги има Huawei HiCare

Кажете дека оваа апликација е развиена од Huawei за да имате центар за виртуелна помош на вашиот мобилен телефон. Исто така, дури и ако го немате инсталирано природно, ако го има вашиот терминал EMUI 4.1 или повисока, можете да го преземете од продавницата за апликации на Google.

HiCare
HiCare
цена: слободен
  • Снимка на екранот од HiCare
  • Снимка на екранот од HiCare
  • Снимка на екранот од HiCare

Меѓу различните функционалности што ги нуди HiCare, можеме да уживаме во локална техничка услуга, поддршка преку Интернет за проблеми со хардвер и софтвер, плус можност за преземање ажурирања на софтвер. Да, можете да го принудите вашиот терминал да се ажурира користејќи ја оваа алатка.

Од друга страна, преку опцијата «Гарантирана политика„Можеме да откриеме како работи пост-продажниот систем на Huawei во секој регион. Исто така, ќе најдете прирачници за корисникот за вашиот телефон, па дури и форум каде што можеме да ги презентираме нашите прашања во врска со телефонот.

А што е со «Анализа на телефон«, Една од најинтересните алатки. Повеќе од сè затоа што, преку оваа функционалност на HiCare, можеме да дијагностицираме можни дефекти во системот на нашиот терминал. Можеме дури и да активираме измени во форма на известување кога нешто не работи како што треба. Или бидејќи ГПС не успева или батеријата се троши побрзо од нормалното, HiCare ќе го земе предвид ова и ќе не извести за да можеме да преземеме соодветни мерки.

Не можеме да го заборавиме „Режимот на одржување“, алатка што ќе биде задолжена за криптирање на сите наши лични податоци, така што тие не можат да бидат видени од други луѓе. Како што видовте, Функционалност HiCare Во телефоните на Huawei тоа е повеќе од загарантирано, па затоа е алатка што треба да ја користите, бидејќи може да ве спаси од повеќе проблеми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.