Расклопување на HTC One е одисеја

HTC Еден

El Лансирање на HTC One Тоа не било без полемики. Иако овој уред тврди дека е спасител на тајванскиот производител, кој гледа дека опаѓа продажбата секој ден, започнувајќи го HTC One Тоа е мовидито.И што останува да страдаме ...

Момците на iFixit, специјалисти за неправилно работење на телефони и гледање колку е тешко да ги поправите без да одите на SAT, го поминаа HTC ONE преку неговата посебна лабораторија за тестирање и резултатот не може да биде поразителен поправка на HTC One е многу комплицирана.

Да започнеме со тоа, за време на расипувањето на уредот од iFixit, тие имаа многу потешкотии при отворање на HTC One без да му наштетат на неговиот случај. Покрај тоа, екранот е многу тежок за менување, бидејќи треба да го расклопите целиот заден дел на уредот за да можете да ја направите промената. Момците на iFixit исто така се пожалија различни заварувања и внатрешна заштита од бакар што го прави исклучително тешко расклопувањето на HTC One. На овој начин, новиот работник на тајванскиот гигант останува со многу лоша нота: 1 од 10.

Ајде да видиме, јас лично не би отворил телефон од висока класа или би се заситил од најдоброто вино во мојот град. Сите го знаете тоа ако го отворите телефонот ја губите гаранцијата, затоа не двоумете се и ако имате проблем со овој или со кој било друг терминал, препорачувам да го земете за да се поправи официјално. Повеќе ако уредот е под гаранција.

Сега, ако земеме предвид дека BlackBerry Z10 добива генерација 8 од 10, а iPhone 5 7/10 во генералниот резултат, Тајванците заслужуваат добар шлаканица на зглобот за толку лошо дизајнирање на внатрешната структура на уредот. Или тоа го сториле намерно, така што мора да поминеме низ нивните официјални центри за поправка?

повеќе информации -MWC 2013, видео на HTC еден, HTC One ќе биде клучен за зголемување на продажбата на фирмата, HTC потврдува дека HTC One се враќа следната недела

Извор - iFixit


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рабанеро dijo

  Обложување, се вели залог.

  Нема проблем.

  1.    Алфонсо де Фрутос dijo

   Не, партнер, „пошта“ е точна: порано групата коњи што стоеја на патиштата за да ги олеснат другите коњи што трчаа со преписката, се нарекуваше пошта (па затоа се нарекува пошта). Коњите што биле „на пост“ биле подготвени да се користат ако коњ се умори. Оттука, употребата на прилошката фраза „пошта“, за да се назначи доброволно дејствување, намерно.
   Ајде, како што сториле пијавчињата HTC за да спречат сами да го поправаме телефонот.

   Нема проблем.

 2.   гиорат23 dijo

  Мириса дека оваа белешка е направена од fanубител на ефтините пластични глупости на Galaxy S4. Појаснете дека станува збор за мобилен телефон, а не автомобил за да го расклопувате постојано, а за помалку внимателни ќе има навлаки со добар квалитет, про transparentирни за да заблескаат неговиот елегантен и софистициран дизајн за оние кои го сакаат тоа или други модели, да речеме HTC ONE е хардверски astвер не е само убав дизајн.