Протекоа датумот на објавување на HTC U12, цената и спецификациите

HTC може да подготвува нов терминал во стилот на Edge. HTC Edge !!

HTC е еден од производителите што не презентираше ништо за време на Мобилни Светски конгрес 2018Можеби за многумина тоа не е изненадување од неговиот најнов предводник, HTC U11 + е стар само неколку месеци.

Дури и без официјални информации, HTC U12 дали сте ги виделе вклучените рефлектори истекување што се шушкаше за некои од неговите карактеристики и денес е повторно тема кога ново откривање открива повеќе карактеристики, нејзината цена и датумот на објавување.

Карактеристики, цена и датум на објавување на HTC U12 +

Според изворот на истекување, HTC U12 (со кодно име Imagine) ќе доаѓа опремен со 6-инчен екран со 2K резолуција (и не 4К како што се шпекулираше претходно) и сооднос 18: 9 како најновите телефони од висока класа.

Внатре ќе имате Snapdragon 845 процесор заедно со 6 GB RAM меморија и 128 GB простор за проширување, добро позната комбинација.

Во фотографскиот дел, има вертикално уредување на две 12-мегапикселни камери на задната и една 8-мегапикселна предна камера, скенерот за отпечатоци исто така ќе биде во задниот дел.

El HTC U12 ќе го носи Sense 10, слој за прилагодување што работи на врвот на Android Oreo. Како и HTC 11+, тој ќе има слот за две SIM-картички.

HTC-U11

Во однос на дизајнот, HTC 12 ќе има стакло од двете страни, IP68 сертификација. HTC исто така ќе додаде Edge Sense 2.0, втората верзија на одликата „комуницирајте со страни“ достапна на најновите телефони на HTC.

За автономија а Батерија од 3980 mAh која поддржува Брзо полнење 3.0, што ќе направи уредот целосно да се полни за помалку од 90 минути.

Истекувањето завршува со тоа што уредот ќе биде лансиран во април оваа година со а цена од 880 долари (720 фунти), малку понизок од HTC U11 + кој се појави на пазарот чини 760 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1. Добри спецификации и цената звучи убаво… Кога htc беше оној што секогаш беше над просекот