[ПОРТ] Преземете го родниот HTC плеер за други терминали за Android, HTC Music apk

[ПОРТ] Преземете го родниот HTC плеер за други терминали за Android, HTC Music apk

Во следната статија сакам да споделам со сите вас, благодарам повторно и секако на форумот XDA, мајчината апликација за музика кој е инсталиран во терминалите на тајванската мултинационална HTC.

Ова пристаниште на HTC Music Компатибилен е со секој Андроид што е во верзии Джинджифилово или повисоко y не му се потребни дозволи за корен Ништо такво,

Вреди да се спомене дека овој прв АПК апликацијата е пренесена HTC Music не вклучува функционалности како што се Победи музика или прашања како што е еквилајзер, опцијата за сите песни или опцијата за списоци за репродукција. Се надеваме дека наскоро apk ќе се ажурира со нова порта што вклучува решение за присилно затворање кога се обидувате да ги внесете овие основни опции за некои корисници.

Сите други опции, според самиот развивач на пристаништето, функционираат совршено. Јас лично не можев да го тестирам во моментот, затоа ве прашувам сите што инсталирате HTC Music во вашите Андроид терминали ќе ни кажете андроид верзија како и терминалот во кој сте го тестирале и како работи.

[ПОРТ] Преземете го родниот HTC плеер за други терминали за Android, HTC Music apk

Да ја инсталираме апликацијата на нашите Андроиди, имаме две можности. Прво од сите е едноставно преземање на АПК и инсталирање на вообичаен начин. Вториот е само за корисниците Корен и Обнова изменето преземање на соодветниот ZIP e инсталирајте го преку Обнова така што апликацијата е вклучена директно во нашата системска партиција.

Се подразбира дека оние кои ја избираат опцијата за Поставување поштенски преку Обнова субјектите треба да направат резервна копија на целиот систем или попознат како резервна копија за nandroid да се опорави во здравствена состојба и да може лесно да го обнови терминалот во случај на лошо трепкање или некомпатибилност што може да се појави.

Повеќе информации - Нови Андроид апликации, Денес Феникс за Твитер

Преземи - HTCMusic.apk, CWMHTC Music.zip


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Луфехо Лу dijo

    Не работи на Moto X (XT1053) Со KitKat 4.4.2 дури и не се отвора, испраќа само порака дека апликацијата е исечена.