[ВИДЕО] Како да го прилагодите заклучениот екран на Samsung Galaxy

Преку Good Lock ќе ви го покажеме новото ажурирање за One UI 3.0 на еден од неговите модули што ќе го направиме дозволете прилагодување на заклучениот екран како што сакаме од нашиот телефон.

Тоа беше во ова најново ажурирање за верзијата на Android 11 на One UI на еден од неговите модули, и додека останатите се ажурираат, тие се широко користени како операција од една рака, за да можеме ретуширајте голем дел од сите елементи што можеме да ги најдеме на тој заклучен екран. Одете за тоа.

Lockstar и заклучен екран

Локстар

Ние имаме Ажурирањето на Android 11 е достапно во еден кориснички интерфејс 3.0 за преземање од Lockstar што ни овозможува целосно прилагодување на заклучениот екран на Samsung Galaxy; како што се оние Galaxy S10, Note10 или S20.

Прво ќе ни треба инсталирајте ја најновата верзија на Lockstar што можеме да добиеме:

Локстар - APK

Кога ја инсталираме АПК, сигурно е тоа Galaxy Store ќе не однесе до новото ажурирање да одам на него и да го инсталирам. Исто така е важно да ја потврдите инсталацијата на Good Lock:

Добро заклучување - APK

Како и да е, можете да ја инсталирате оваа апликација од Galaxy Store и со тоа да заборавите да поминете низ apkmirror, иако ова складиште е од голема помош и е потполно безбедно за овие проблеми.

Како да го прилагодите заклучениот екран на вашиот Samsung Galaxy

Прилагодување

 • Сега одиме во Good Lock
 • Даваме на Локстар
 • Е имаме сериски заклучен екран и можност за активирање овој модул
 • Ние го активираме и сега можеме да започнеме со прилагодување на заклучениот екран

Со тоа, важно е да го имаме предвид тоа во секое време можеме да го деактивираме модулот Lockstar и да се вратиме на заклучениот екран што доаѓа стандардно, затоа се соочуваме со опции што можеме да ги отфрлиме во секое време.

Три делови што треба да се потенцираат за да се персонализираат:

 • Уредете го заклучениот екран вертикално
 • Уредете го заклучениот екран хоризонтално
 • Прилагодете го времето кога е активно

Уредување на екранот

Заклучи екран

Истото е за вертикалниот формат како за хоризонталното со четири обележани јазичиња:

 • Позиција на елементот што ги лоциравме
 • позадина: тапет
 • Вид на гледање
 • Елементи: Додатоци за лице, виџет за музика, икона за заклучување, текст за помош, лента за статус, кратенки и известувања

La положбата на сите елементи, освен известувањата, може да се премести преку заклучениот екран.

Ако одиме да гледаме можеме да ја зголемиме големината на истата или да ја намалиме и изберете од неколку можни. Но, најинтересните се елементите што можеме да ги прилагодиме:

 • Фајџети: деактивирајте ги или активирајте ги оние што сме ги активирале, како што е часовникот
 • Музички виџет: музичарот со истото
 • Истото се случува со Иконата за заклучување или иконата за заклучување, Текстот за помош или текстот за помош и Статусната лента или Статусната лента
 • Кратенки: ако еднаш притиснеме, можеме да избереме до 6 персонализирани пристапи на сите инсталирани апликации. Ако повторно притиснеме, ќе се промениме помеѓу поставувањето во хоризонтален или вертикален формат на секоја страна од екранот за заклучување
 • Известувања: можеме да ги деактивираме, само иконите или со детали

Конечно ја имаме опцијата за автоматски распоред, така што интелигентно и според елементите што ги активиравме, тие се прилагодуваат автоматски.

Така може и целосно прилагодете го заклучениот екран на вашиот Samsung Galaxy. Препорачуваме да го погледнете видеото за да ги видите деталите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.