Како да го претворите вашиот Android во HTC со инсталирање на HTC Sense 7 и сите природни апликации HTC

На следниот пост помогнато од видео во кое ви покажувам како да го претворите вашиот Android во HTC, инсталирање на HTC Sense 7 и сите природни апликации HTC, вклучувајќи ја апликацијата за камера, спектакуларната апликација за камера HTC и други интересни апликации како што е интегрираниот читач на Feeds Blinkfeed целосно функционална и подготвена да се спои со сите ваши социјални мрежи, како и музички апликации, галерија, додаток за сензационален часовник, Пошта HTC, часовник, календар, истражувач на датотеки, уредникот на слики HTC што е вистинска пропусница или дури и тастатурата HTC или шарената апликација за временска прогноза HTC.

Најдоброто од сето ова за да можете да го претворите вашиот Андроид во HTC, е тоа Willе можеме да го сториме тоа без да имаме Изменето закрепнување и дури да не бидеме корисници на Root. Па сега знаете, ако сакате да можете да уживате во корисничкиот интерфејс на терминалите на тајванската мултинационална HTC, ве советувам да погледнете во приложеното видео што го оставив во заглавието на овој напис, како и Кликнете на «Продолжете да го читате овој пост» за пристап до директно преземање на сите apk потребни за да се постигне тоа.

Како да го претворите вашиот Android во HTC, инсталирајќи HTC Sense и сите природни апликации HTC

Како да го претворите вашиот Android во HTC со инсталирање на HTC Sense 7

Првото нешто што ќе треба да го направиме, пред да започнеме да ги преземаме сите apk-датотеки потребни за да се постигне ова, а кои не се малку, е да одиме во поставките на нашиот терминал за Android и во делот за безбедност, овозможете ја опцијата што ни овозможува инсталирајте апликации од непознати извори или апликации од непознати извори.

Откако ова ќе биде готово, ќе можеме да ги инсталираме еден по еден сите потребни APK за да ги добиеме претворете го нашиот Андроид во цела HTC со корисничкиот интерфејс HTC Sense 7, Blinkfeed и сите природни апликации HTC, вклучително и нејзината музичка апликација, галерија и камера, како и сите прекрасни и добро разработени графички контроли со кои обично се фалат терминалите на мултинационалната компанија, кои веќе некое време минуваат низ сериозни финансиски проблеми.

Како да го претворите вашиот Android во HTC со инсталирање на HTC Sense 7

Сопствените апликации и услуги на HTC што ќе можеме да ги преземеме и инсталираме на нашиот терминал за Android се следниве: (ЗА да го преземете АПК-КЛИК на името на апликацијата)

Покрај ова, ако сакаме синхронизирајте ги нашите социјални мрежи преку Blinkfeed, исто така, ќе мора да ги преземете следниве додатоци во формат apk што се инсталирани на ист начин:

Покрај сето ова, како што можеби сте забележале, апликацијата HTC камера не е додадена во ова пакет подготвен од развивачите на XDA, па морав да барам живот и на мрежата ја најдов оваа верзија на htc камера во apk формат, што работи совршено на мојот Андроид.

Фото галерија на HTC Sense 7 и сите апликации HTC


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   pablo dijo

  Кога сакам да инсталирам apk на камерата, тоа ми дава грешка, пишува „грешка во анализата, се појави проблем при анализа на пакетот“ и како резултат на тоа не можам да го инсталирам apk. што може да се направи ???

  1.    курадор dijo

   Тој е за Андроид 5 или повисок

 2.   Овен dijo

  Каде е видеото со заглавие?

 3.   Ангел Алберто dijo

  Го сакав овој придонес уште од моментот кога го имав HTC M8 и сега го имам Moto Maxx и вистината ми се чини многу досадна и овие Apk ги дадоа добрите вибрации што ги има HTC. Голема благодарност до Франциско Руиз за целата оваа работа што ми донесе многу добри спомени од мојот претходен HTC, ќе ги зачувам апликациите за кога ќе ги сменам телефоните за да му дадам ист одличен изглед.

 4.   Александар dijo

  Здраво, не знам дали може да ми помогнете, исто така сакам да инсталирам apk на камерата и не може да се направи. 🙁 иако другите apks работеа за мене, но ми треба оној за камерата, би го ценел ако можеш да ми помогнеш.