[АПК] Прекрасно !! Преземете ја и инсталирајте ја чудесната камера на HTC One M9 со сите вклучени функционалности

Како корисници на оперативниот систем Андроид, една од работите што најмногу ни се допаѓа е можноста да можеме да тестираме апликации од други терминали на Андроид, а самиот систем Андроид ни дава можност да го сториме тоа, денес сакам да ве научам како до инсталирајте ја чудесната камера на HTC One M9 со сите свои функционалности овозможени за да можете да уживате во оваа сензационална апликација и во другите модели на терминали за Android.

За да го следите ова упатство и да можете да уживате во чудесната камера на HTC One M9, нема да треба да следите комплицирани упатства за трепкање или нешто слично, што е повеќе, Вие дури и нема да треба да бидете root корисник, само кликнете на „Продолжи да читаш“ овој пост каде објаснив сè со коса и знаци и каде што можете да ги преземете потребните апликации за да го постигнете тоа.

Што ни нуди чудесната камера на HTC One M9?

Преземете ја и инсталирајте ја чудесната камера на HTC One M9

Чудесната камера на HTC One M9, според моето скромно мислење и откако успеав да ги тестирам апликациите за камери на многу терминали за Android, е една од најдобрите работи што можеме да ги најдеме во уредот со Android, и за неговиот одличен кориснички интерфејс детално се погрижија, како и за нејзините многубројни опции за конфигурација или спектакуларни додатоци како што се еден од најмоќните уредници на фотографии на пазарот.

Во овој пакет и така што сè работи како што треба, покрај вклучувањето на Apk камера HTC One M9, ние исто така вклучуваме и apk од галеријата HTC, бидејќи ако не, фотографиите и видеата направени од апликацијата HTC камера нема да бидат зачувани во галеријата на нашиот Андроид, барем ова е она што се случува во мојата LG G2 шекерче.

Карактеристики на чудесната камера на HTC One M9

Преземете ја и инсталирајте ја чудесната камера на HTC One M9

 • Многу опции за конфигурација.
 • Еден од најдобрите кориснички интерфејси што некогаш сум го пробал.
 • Режим на фото кабина.
 • Режим на селфи.
 • Сплит режим на снимање.
 • Боке режим да создаде одлични ефекти на замаглување.
 • Панорамски режим.
 • Комплетен и моќен уредник на фотографии каде што вреди да се потенцира ефектот на ретуширање на шминка или лице и ефектот да се комбинираат две лица во едно и да се зачуваат во видео или фото-датотека.

Пример за сензационален ефект за комбинирање на две лица создадени со прекрасната камера на HTC One M9

Без сомнение, еден од најдобрите ефекти што ги имаме во ова чудесната камера на HTC One M9, е можноста за комбинирајте две лица во едно за да го зачувате резултатот во датотека со слика или видео. Ве советувам да погледнете во приложеното видео на горниот дел од овој напис, каде што особено застанувам за да ви го покажам овој сензационален ефект вклучен во она што, за мене, е најдобрата апликација за камера за Андроид, далеку пред другите камери на другите уредите starвезда на производителите на терминали на Андроид.

Како да ја инсталирам чудесната камера на HTC One на мојот терминал за Android?

Преземете ја и инсталирајте ја чудесната камера на HTC One M9

Апликација за галерија на HTC One M9

до инсталирајте ја апликацијата за камера HTC One M9 во вашиот Андроид терминал ќе мора само да преземете ја оваа компресирана датотека во ZIP формат, што ги вклучува двата apk потребни за правилно функционирање на апликацијата за камера HTC One M9 и отпакувајте ја каде било во внатрешната меморија или SD-картичката на вашиот Android и извршете ги на вообичаен начин за рачна инсталација на двете апликации.

Пред да се сетите дека требаше да овозможите од Поставки / безбедност дозволите да може да се инсталираат апликации од непознати извори.

Што се однесува до минималната верзија потребна за инсталирање на оваа чудесна камера на HTC One M9, не би знаела што да ти кажам бидејќи можев да ја тестирам само на мојата LG G2 Меѓународна верзија D802 со шекерче со ромски берза. Значи, ако одлучите да ја инсталирате оваа чудесна камера на HTC One M9, ве молам преку коментарите на блогот да го посочите моделот за терминал Андроид, верзијата за Android, како и дали сте успеале правилно да ја инсталирате или не.

Преземи - HTC One камера M9, огледало


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

48 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Брокен dijo

  Датотеката е погрешна

 2.   Франциско Томе dijo

  Кога ја отворам датотеката, добивам грешка.

 3.   Jaime dijo

  не може да се стави на друг сервер за преземање. Благодарам

  1.    Франциско Руиз dijo

   Ако го погледнете, на крајот од објавата имате врска до огледало.

   Поздрав пријатели.

   PS - Оние што не работат за нив или грешката во пакетот може да се должи на вашата верзија на Android што не е компатибилна со apk. Ве молиме, коментирајте од кој терминал се обидувате и од која верзија на Android да си помагате едни на други.

 4.   Дражек dijo

  Грешка при анализа на пакетот, се обидов неколку пати, но секогаш излегуваше, претпоставувам дека нема да биде компатибилен со мојот huawei g510 со андроид 4.2.2 или можеби apk-от се лоши

 5.   A dijo

  Премногу дозволи за да бидете апликација за камера

  1.    Франциско Руиз dijo

   Нормалните дозволи за која било апликација за камера, затоа не грижете се, можам да ве уверам дека апликацијата е чиста.

   Поздрав пријатели.

 6.   Јочело dijo

  Врската ми работеше и јас го инсталирав apk-от на moto maxx со Lollipop.
  Галеријата досега нема проблем, но камерата со режим на Боке се затвора што означува грешка.
  Потоа, ќе продолжам со тестирање на фотоапаратот и ќе наведам што друго гледам со другите опции.

  Со почит

 7.   Oshошмо dijo

  Проблемот е што apk-от на камерата не е во огледало.

 8. Ми работи на nexus 5 со андроид 5.1.1

 9. Може ли да ја поставите apk-камерата во огледало што тој што е од ажуриран, ми дава проблеми да го преземам?

 10.   Виктор dijo

  ЗА DЕЛБАТА НА HTC ВРЕМЕ ДА ИНСТАЛИРАТ ИЛИ НЕ

 11.   Естебан dijo

  Галеријата работеше само за мене, apk камерата доби грешка, moto x (1 генера.) Android 4.4.4

 12.   Франциско Руиз dijo

  Се чини дека од коментарите е дека тој е функционален само на Android Lollipop. Дали некој што успешно го инсталирал на друга верзија на Android?.

  Поздрав до сите.

 13.   Матијас ГТ dijo

  Мега поштенскиот број има многу apks, но не и оној за камерата и инсталираната смисла за дома и не дозволува деинсталирање

  1.    Франциско Руиз dijo

   Само што го проверив Mega Zip и е совршен. Вратете се за да ја преземете за да видите дали е преземена погрешно.

   Поздрав пријателе.

 14.   Јочело dijo

  Конечно избришете ја галеријата и фотоапаратот.
  Додека галеријата беше добра, камерата престанува да работи со опции. Другата важна точка е тоа што бара премногу дозволи за видот на апликацијата

 15.   дамјан dijo

  Зошто на оваа АПК му требаат дозволи за повик?

 16.   Еду dijo

  Ви благодариме за апликацијата Франциско, но што е apk-от на камерата? Има многу и не гледам

 17. благодарам за апликациите, но во огледалото на Мега не е апликацијата за камерата.

  1.    Франциско Руиз dijo

   Само што проверив и врската Мега работи совршено.

   Поздрав.

   1. Да, благодарам, мега врската работи совршено, само кога ќе ја отпакувам, не гледам никаде apk-от на камерата.

   2.    Хуан Симон dijo

    Beе биде дека не. Ова се слики од екранот на ZIP-содржината што е во МЕГА: https://dl.dropboxusercontent.com/1/view/vnhv4n37ac6bbzv/Public/20150603_10%3A45%3A38_01.jpg https://dl.dropboxusercontent.com/1/view/fexi9hn5dp3z974/Public/20150603_10%3A45%3A52_01.jpg Кои би требало да бидат 2 АПК-камери?

    1.    Франциско Руиз dijo

     Не знам што се случува со тебе пријателе, најдоброто нешто е што ќе го исчистиш кеш меморијата на твојот веб прелистувач и повторно ќе го симнеш zip-от бидејќи како што ти кажав неколку пати го проверив и zip е добро.

     Поздрав пријателе.

     1.    Еду dijo

      Ако патентот е во ред, Франциско. Но, има толку многу apk што не знаеме кој е оној за камерата are има 12 apk…
      Оној во галеријата е таму.

      1.    Еду dijo

       Франциско е тука. Повторно го преземав zip-от и излегуваат само две датотеки, една од камерата и онаа од галеријата Благодарам

 18.   бура dijo

  Двете датотеки се .zip.exe, нели е тоа малку чудно?

 19. Јас веќе ја преземав новата мега врска и камерата работи совршено во мојот «ZTE NUbia z7 Mini» со лижавче

 20.   здраво таму dijo

  Добро работи на LG G2 D802 со шекерче. Она што не можам или знам како да се фатам за работа е режимот Боке.

 21.   Марко Андраде dijo

  Ал парезер работи само на лижавче. Се обидов да инсталирам на Blu Studio 5.0C HD со Kitkat 4.4.2 и ништо не успеа да ја инсталира само галеријата.

 22.   spyke248 dijo

  Јас го преземав од MEGA-врската и тие работат совршено, на Nexus 5 со Android 5.1.2, ROM Resurection Remix

 23.   Карлос Роман dijo

  Јас го имам Xperia Z1 Compact во Мексико, со Android 4.4.4 и ништо друго не работи со камерата, само галеријата, што всушност е одлична заедно со алатките за уредување… Работи само со поздрави Android Lollipop!

 24.   Хорхе dijo

  Јас го инсталирав во Moto G 2013 со андроид 5.0.2 сите Ок, но не ми излегува комплетен, гледам само селфи, камера и панорамски. Затоа што ???

 25.   Еду dijo

  работи врската, она што не го знам е што е apk на камерата

 26. Здраво, ќе ти кажам дека и двете врски работат 100%, но во Андроид 4.4.2, датотеката со камерата ја означува грешката што ја коментираат, нема начин да се очекува да има лижавче ...

 27.   Еду dijo

  Преземено од огледало и работи на LG G2 802 со шекерче.
  Ви благодарам многу

 28.   Stratorrider јуни dijo

  Подобро додавање на „Само лижавче“ не работи во 4.2.2 или 4.4 што ги пробав: '| Останав со желбата, изгледа доста интересно

 29. Здраво, ја испробав apk камерата на blu x plus со андроид 5 и не работи
  Апк-програмата е инсталирана и започнува добро, но не фотографира, а опцијата за снимање не е достапна. Имате идеи?

  П.С. Галеријата работи многу добро

 30.   Charly dijo

  Во lg g2 D802 со облачен g2 3.3 сè е совршено и сè работи, единствено што копчињата за бришење фотографии и слично се покриени со оние на телефонот и треба да ги притиснете 2 пати за да се отстранат оние од мобилниот и тие на камерата остануваат

 31.   Хермес dijo

  Работи фенси во Nexus 5 бел слез. Ви благодариме за придонесот !!

 32.   Раул само dijo

  Тестирано на Galaxy S3 со CM13 бел слез… што работи правилно

 33.   Леројман dijo

  Здраво, благодарам за придонесот, го симнав во zte blade v6 и се беше во ред, галерија и камера ... деталите се к не сликаат ... каква било помош

 34.   Omar dijo

  Mw работеше одлично, ви благодарам многу

 35. Работеше на претстава Moto X со Marshmellow 6.0.1, и камера и галерија. Со помалку функционалности од оние прикажани на објавата. Пред да ја започнам апликацијата за прв пат, ги негирав дозволите за смс и повиците за двете апликации. Тие дозволи не се оправдани. Благодарам

 36.   Мичел dijo

  Работи совршено на LG G2 D800 со CM 13 слика ap. Ви благодарам многу… !!!

 37.   Дасид dijo

  Како што се, ви велам дека го инсталирав лижавчето androi на huawei g510 и многу bn после ова ја инсталирав камерата HTC One M9 и сликата bn, но копчето за фотографирање или за снимање на видео не работеше, беше не е можно да се конфигурира, не се рестартира, не се исклучува, не престанува да работи апликацијата

 38.   Мајкл Круз dijo

  Се жалев на квалитетот на фотоапаратот на мојот ZTE V6, но навистина беше STOCK апликацијата што има страшна камера, ги инсталирав 2-те АПК-уреди и работи како привлечност, прави совршени фотографии и побрзо се фокусира