Најдобрите игри со есенски момци за Андроид

Игри како есенски момци

Скоро е страшно да имате револуционерна идеја и да ја извадите во игра без доволно буџет за да потрошите за рекламирање и маркетинг, и на тој начин, иако е копиран во бројни клонови, може да ја достигнете публиката што ви дава крилја доволно за да станете момчиња од пад или долина Стардју.

Ајде да одиме со најдобри игри за есенски момци за Андроид и дека за неколку месеци, од летото, тие излегоа како плевелот што ги клонира основите на оваа игра, што беше стекната од студијата задолжена за нејзината развој од Епски игри пред една недела. Одете за тоа.

Битковини Ројал

Битковини Ројал

Y додека чекаме есенските момци да пристигнат на Андроид во одреден моментКако што се развива, одиме со оваа, прва во списокот на игри од типот Fall Guys. Тука влегуваме да играме со 32 играчи во мапа или арена со големо проширување и во која има голема разновидност на оружје и оклоп што ќе ги користиме за да се одбраниме од другите. Најдобро од сè, секој играта трае неколку минути. Изометриска перспектива за поблиску до Битката Ројал отколку Паѓањата, но која е бесплатна.

Битковини Ројал
Битковини Ројал
Развивач: Иднина
цена: слободен

Остаци

Остаци

Ако тоа е повеќе сличен на Fall Guys и исто така нуди мултиплеер за да можете убаво да си поминете со оние смешни моменти што обично ги дава овој тип на игра. Особено поради физиката и како тие тестови на Yellowолтиот хумор (таа програма од 90-тите години на Теле 5) се море на забава. Ни нуди три режими на игра: предизвик, режим на викање и режим против другите. Можеме да напредуваме да се соочиме со голем куп играчи.

Остаци
Остаци
Развивач: Кристал Pug Pty Ltd
цена: слободен

Noodleman.io

Noodleman.io

Така можеш истакнувањето на Noodleman.io е заради неговата можност да понуди мултиплеер и во локално и преку Интернет, така може да биде совршена игра за два мобилни кога сме дома. Исто така, има интересна физика на предметите и глупав дизајн на карактерот, исто како и играта што сега ја купи Епски игри. Има дури и некои грешки што ни овозможуваат дури и да се смееме во одредени периоди, како што коментираат некои играчи. Бесплатни како и повеќето од игрите на оваа листа.

Есенски пичове

Есенски пичове

Тука влегуваме во игри со 39 играчи во кој треба да завршиме први и да ги оставиме останатите надвор од трката кон победата. Тие не престанаа да го користат Падот за да се легитимираат, а тоа е што поради желбата да можат да играат игра како Fall Guys, оваа листа на клонови не престанува да привлекува внимание. И ние зборуваме за игри кои достигнуваат десетици или стотици илјади прегледи. Веќе има мултиплеер како едно од ажурирањата што пристигна подоцна отколку кога беше објавено, така што не му недостасува ништо.

Есенски пичове (ран пристап)
Есенски пичове (ран пристап)
Развивач: Studios PepUp
цена: слободен

Меки пад: Бидете брзи и избегнувајте опасност!

Меки пад: Бидете брзи и избегнувајте опасност!

И сега одиме кај еден од оние со повеќе од 100.000 прегледи, но што е далеку од мултиплеер за да биде играч од типот Fall Guys со еден играч. Се разбира, ќе треба да избегнете десетици пречки за да може пријателскиот протагонист да излезе од овие нивоа многу добро работени рачно, така што е тешко да ги надминете. Игра за сите возрасти што не можете да ја пропуштите, иако ќе ви недостасуваат мултиплеер и оние глупави ликови со физика на предметите.

Неми начини на умирање: Суперхерои

Глупави начини да умреме: Суперхерои

Повторно ќе земеме мултиплеер за израмнета игра во која се справуваме со суперхерој со смешен изглед и тоа ќе се соочиме против АИ или вештачката интелигенција на играта. Тоа е, ние треба да избегнуваме пречки, да скокаме и да се движиме во точниот момент за да не нè здроби различната механика на секое ниво. Кој, патем, секој е толку добро дизајниран да мора да го проучува секое движење и со тоа да оди на тестирање засновано врз грешки. Бесплатно и иако нема толку многу преземања како другите, тоа е прилично добро чувана игра на сите нивоа.

Heвезди на шеснаесетникот

Heвезди на шеснаесетникот

Уште еден од момците на есенските момци во кој Да, имаме онлајн мултиплеер и тоа е морето на забава, бидејќи ги имаме сите играчи кои скокаат од тука до таму, обидувајќи се да паднат во шестоаголните плоштади што ќе им овозможи да останат живи, додека останатите ги губат своите. Можете да отклучите кожи и да се забавувате со игра што нема многу преземања и прегледи, но кога ќе ја пробате, сигурно ќе имате неколку добри игри.

Heвезди на шеснаесетникот
Heвезди на шеснаесетникот
Развивач: Вечно студио
цена: слободен

Windy Slider

Windy Slider

Малку се оддалечуваме од слична игра во мултиплеер, но има интересна перспектива со тие изометриски графики да треба да се фокусираат на цевка низ која се лизга нашиот карактер. Мора да ги искористиме подемите и падовите, за да се обидеме да завршиме пред АИ со која се соочуваме. Игра со многу боја и која ја копира естетиката на претходно споменатото. Исто така, се фокусира на чадор што ќе ни помогне да го користиме ветерот за да одиме побрзо. Бесплатна игра без многу прегледи, но што ја препорачуваме од овие редови во Андроидис.

Windy Slider
Windy Slider
цена: слободен

Ултимативен пад момци

Ултимативен пад момци

Исто така, не ни е јасно дали играме против играчи или ботови, но се соочуваме со уште една клонирана игра на протагонистот на оваа листа. Дава далеку од просечната оценка и преземањата на другите, но можеме да ја сместиме во орбитата на Паѓачи. Шарени и различни нивоа за наше уживање.

Ултимативен пад момци
Ултимативен пад момци
Развивач: ГонгГему
цена: слободен

Трчајте момци: Нокаут Ројал

Трчајте момци: Нокаут Ројал

Многу добро графички и со одличен стил, база со голем развој и тој мултиплеер што го прави еден од најиграните на оваа листа. Не можеме да го изоставиме ова момче од есенските момци бидејќи е меѓу најдобрите. Најголемиот хендикеп е што игрите се асинхронизирани, што значи дека вие всушност играте со „сенки“ или „духови“ на други играчи. Мислам, тие го зедоа неговото име и се чини дека тој е гејмер, но тој навистина е бот. Во секој случај, тоа не значи дека имаме чувство да играме против другите.

Трчајте момци: Нокаут Ројал
Трчајте момци: Нокаут Ројал
Развивач: GreenPixel Ltd
цена: слободен

Партија Ројал: Не паѓај!

Партија Ројал: Не паѓај!

Тука имаме мултиплеер во реално време да се соочиме со други смешни ликови кои се вистински играчи. Исто така е многу добро работено и има одличен просечен резултат со повеќе од 40.000 прегледи. Да, вистина е дека треба да се купат кожи, и има толку плати за да се освои бод за некои особено, но генерално е возбудливо како уште една од најдобрите игри на списокот да се натпреварувате и да се смеете нон-стоп.

Партија Ројал: Не паѓај!
Партија Ројал: Не паѓај!
Развивач: Играчки простор
цена: слободен

Момци со сода

Момци со сода

Да, всушност Soda Guys предупредува од страницата на Google Play е слична на Fall Guys, тоа е за нешто. И тие добро знаат дека ја копирале основната механика на играта, иако нивните средства се нивни. Значи, ако барате нешто слично на гореспоменатото купено од „Epic Games“, не трошете време да го тестирате со неговата физика, мултиплеер во реално време и оние нивоа што ќе не стават на тест. Иако останува мистерија ако играме против ботови или играчи во реално време ...

Момци со сода (ран пристап)
Момци со сода (ран пристап)
Развивач: Анафтудио
цена: слободен

Паѓачки момчиња: Ултимејт турнир со повеќе играчи во трка

Паѓачки момчиња: Ултимејт турнир со повеќе играчи во трка

Со игри од 30 играчи одиме директно на онлајн мултиплеер со 12 различни режими на игра и 51 различен карактер што можете да ги отклучите. Може да биде една од најинтересните копии на целата листа на есенски момци, особено затоа што не чини многу да ја задржите содржината за да ја отклучите и затоа што има многу карактери. Поминавме повеќе од 4.000 прегледи за да бидеме уште една од најиграните и кои тие ги ставаат на позитивен начин во Play Store. Ликовите можеби не се толку добро дизајнирани како што можете да очекувате, но во целина е добра игра да се дружите против другите.

Крзно момци - Ултиматен Нокаут

Крзно момци - Ултиматен Нокаут

И ние ја ставивме оваа игра на списокот затоа што тие дури и не го прекинаа користењето на истото име, иако тие го користат „Крзно“ од „Крзно“ за да имаме некои домашни миленици дека се миленичиња или не. Има мултиплеер преку Интернет, графика со добар квалитет, технички завршувања и малку што го попречува или валка искуството на игри. Вистина е дека не е лесно како другите, но уште повеќе ве привлекува да бидете уште една од игрите од типот Fall Guys што ги имаме на нашиот мобилен Андроид.

Крзно момци - Крајен нокаут
Крзно момци - Крајен нокаут
Развивач: UwUnti
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.