HTC Wildfire E Lite е нова ниска класа со Android 10 Go Edition

HTC Wildifre E Lite

Тајванскиот HTC најави нов низок уред дизајниран за два специфични пазари, а тоа се Јужна Африка и Русија на првичен начин. Компанијата го потврдува лансирањето на HTC Wildfire E Lite, прилично трезен телефон дизајниран за оние кои бараат терминал со основните работи.

El HTC Wildfire E Lite е варијанта на веќе познатата HTC Wildfire E2, иако во овој случај неговите компоненти се намалуваат, а исто така и нејзината цена. Производителот претходно ги претставуваше телефоните како HTC Desire 20+ y HTC Desire 21 Pro, последниот е прв со 5G конекција како стандард.

HTC Wildfire E Lite, привлечна ниска класа

Овој модел започнува со монтирање на 5,45 инчен екран со HD резолуција (1.440 x 720 пиксели), односот е 18: 9, а IPS LCD екранот е заштитен со Gorilla Glass 5 Рамката покажува прилично големи рамки и над и под, има само 76% екран.

Процесорот избран за HTC Wildfire E Lite е Helio A20, графичкиот чип што го придружува е IMG PowerVR GE со кој има доволно само за доволно. Складирањето достигнува 16 GB, но постои можност за проширување преку MicroSD, RAM меморијата е 2 GB.

Веќе во делот за камери Wildifre E Lite пристигнува со два задни сензори, главната е 8 мегапиксели, поддржува VGA да биде сензор за длабочина, HDR се издвојува за подобрување на фотографиите. На предниот дел на средината може да се види селфи сензорот од 5 мегапиксели.

Батеријата да трае многу часови на работа

Тајванскиот производител потврдува дека батеријата е 3.000 mAh, со 250 часа во мирување, овозможува 25 часа разговор и благодарение на MediaTek A20 е способен да трае околу 30 часа во употреба. Најдоброто нешто во врска со тоа е што е доволно да го нахраниме и издржливоста ќе зависи од употребата што ќе му ја дадете.

Полнењето ќе се врши преку доживотна порта Micro USB, која ќе чини повеќе од еден час за полнење, додека производителот препорачува околу 8 часа за првиот. Позитивно е тоа што вклучува фабричка апликација за заштеда на батерија во време на неискористување на уредот.

Поврзување и оперативен систем

El HTC Wildfire E Lite Добро е опремен во поврзување, тој е 4G телефон, е придружен со Wi-Fi b / g / n, Bluetooth 5.1, GPS, тој е Dual SIM и доаѓа со Micro USB за полнење. Читателот на отпечатоци е поставен на задната страна, како да не е доволно и тоа додава отклучување на лицето.

Системот е Android 10 Go Edition, пристигнува со последното ажурирање на месец декември, останува да видиме дали во иднина ќе добие супериорно ажурирање. Доаѓа со инсталирани Go апликации, вклучувајќи YouTube Go, Gmail Go и други услуги со Android, како што се Maps Go.

Технички податоци

HTC WILDFIRE E LITE
ЕКРАН 5.45-инчен IPS LCD со HD + резолуција (1.440 x 720 пиксели) / сооднос: 18: 9 / Gorilla Glass 5
ПРОЦЕСОР Хелио А20
ГРАФИЧКА КАРТИКА IMG PowerVR GE
RAM меморија 2 GB
ВНАТРЕШНА Складирање 16 GB / Има слот за MicroSD што овозможува проширување до 128 GB
ЗАДНА КАМЕРА 8 главен сензор / сензор за длабочина на VGA / LED блиц / HDR
ПРЕДЕН КАМЕРА Сензор од 5 MP
ОПЕРАЦИОНЕН СИСТЕМ Edition Android 10 Go
БАТЕРИЈА 3.000 mAh
ПОВРЗАЕ 4G / WiFi / Bluetooth 5.0 / GPS / Micro USB / Dual SIM
ДРУГИ Читач на заден отпечаток / Отклучување на лице
ДИМЕНЗИИ И ТЕ WEИНА 147.86 х 71.4х 8.9 мм / 160 грама

Достапност и цена

El HTC Wildfire E Lite пристигнува во единствена опција, во црно, така што се исклучуваат други опции за потрошувачот. Цената на телефонот е 1,549 ZAR (околу 86 евра за промена) во Јужна Африка и во Русија ќе чини околу 7,790 рубли (87 евра).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.