Како да влезете во коренот на новите HTC One M8 и M7

Во следното практично упатство ќе ве научам, благодарение на форумот за развој на Android на XDA Developers и на корисниците кои ја создадоа оваа едноставна апликација за Android, правилен начин за Добијте корен на новите HTC One M8 и HTC One M7.

Слаб сос е името на алатката што ќе ја користиме благодарение на неговите креатори За секој случај y Убави, корисници ветерани на гореспоменатиот форум за истражување и развој на Андроид.

Прво на сите да ви кажам дека овој метод да Добијте корен на новите HTC One M8 и HTC One M7 Докажано е кај моделите на Verizon, некои модели кои историски биле едни од најкомплицираните за добивање на Root поради проблемите што ги имаат со нивните затворени подигнувачи.

Како да влезете во коренот на новите HTC One M8 и M7

Пред да започнам со ова упатство, кое е многу едноставно, сакам да го продолжам известувањето за XDA каде што развивачите на самата апликација за Android прават одрекување. Логично ниту јас, ниту Андроидис ние ќе бидеме одговорни за тоа што може да се случи со вашиот нов нов HTC One, иако ако ги следите сите наведени чекори овде, не треба да се случи ништо необично.

Како да добиете Root на новите HTC One M8 и HTC One M7

Овој пат момците од XDA пред консегер Искористете ги овие два модели на терминали за Android, и тоа е тоа со само преземете ја и инсталирајте ја оваа апликација што ја имаме во форумот XDA ќе имаме повеќе од доволно. За да го добиеме, нема да ни треба да имаме персонален компјутер! Незамислива опција кај моделите HTC.

Чекори што треба да се следат до Root HTC One M8 и HTC One M7

Како да влезете во коренот на новите HTC One M8 и M7

 • Од поставките на терминалот до Корен ги активираме дозволите за да можеме да ги инсталираме и извршуваме апликации од непознати извори.
 • Ја преземаме и инсталираме апликацијата Слаб сос од оваа иста врска.
 • Ние ја извршуваме апликацијата на нашиот HTC One.
 • Ние ги прифаќаме условите и кликнете на копчето Корен.
 • Чекаме приближно една минута за програмата да ја заврши својата работа.
 • Одиме надолу Суперсу директно од Google Play Store.

И тоа е тоа, веќе успеавте да имате дозволи Корен на новиот HTC One M8 и на HTC One M7.

Како да влезете во коренот на новите HTC One M8 и M7

Да заврши, кажи им го тоа Слаб сос не прави постојан Root во извршениот уред и дека ова ќе се изврши во секое рестартирање на терминалот за да се врати добиете корен уредот за кој станува збор. Ова значи дека секој пат кога терминалот ќе се рестартира, ќе трае околу една минута за да ги вратиме дозволите за Root.

Преземи - WeakSauce.apk

[wpv-post-body view_template = »Поврзани производи» id = »$ паметни телефони»]


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

20 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алекс dijo

  апликацијата запира кога ќе се обидам да ја инсталирам во htc one m7 telcel

 2.   Луис dijo

  Во него се вели неуспехот на коренот

 3.   мадато21 dijo

  Ми кажува дека апликацијата е запрена и не ми дозволува да ја извршувам, што да правам?

 4.   Пепе dijo

  срање веа

 5.   Дејвид dijo

  Ми кажува дека апликацијата е запрена, како да направам да работи?

 6.   AlexXx dijo

  Апликацијата запира, ова не работи 🙁

 7.   Луис dijo

  Апликацијата запира што можам да направам со тој HTC one m7

 8.   лудото бато dijo

  Ова не работи за мене, излегува неуспех на коренот

 9.   LeoCA dijo

  Не работи во М7 апликацијата запира

 10. Не работи, добивам коренска слабост

 11.   Педро dijo

  WeakSauce.apk = измет и никој не дава објаснувања, за тоа не можат да објават ништо

 12.   hnони Мебањо dijo

  Ниту пак, времето работи за мене !!

 13.   hal1080 dijo

  Ми кажува дека апликацијата не е инсталирана? не работи ниту !!

 14.   Blckct dijo

  Срамни гомна

 15.   Рода dijo

  Истото ми се случува како и другите, не се случува да пишува дека бинарниот систем бла бла бла.

 16.   елномо dijo

  чисто ѓубре тие само објавуваат нели? нивното туто не работи тие беа како глупави генијалци благодарам за ништо

 17. НЕ СЕРВИРА АПЛИКАЦИЈАТА Е Спречена

 18.   Луиџи dijo

  Тоа не функционира

 19.   Хорхе Лопез dijo

  Одлично ми работеше, но дали можам да инсталирам закрепнување ??? Или не?