Како да добиете S-OFF и како да го отклучите HTC One M8 бесплатно

 

Како да добиете S-OFF и како да го отклучите HTC One M8 бесплатно

Во следното упатство, уште еднаш благодарам на корисниците на XDA, ќе ви ги покажам чекорите до кои треба да се придржувате добијте бесплатно отклучување на HTC One M8, иако за да го постигнеме тоа мора претходно имаат вкоренет терминал и со него S-OFF е готово.

Што се однесува до коренот на уредот, веќе ви го оставив линкот до туторијал што го објавив пред извесно време и кој е многу лесен за следење. Процесот S-OFF што ќе го отклучи подигнувачот на нашиот терминал, ќе ти објаснам подолу бидејќи е првиот чекор што мора да го направиме откако терминалот е вкоренет.

Како да добиете S-OFF на HTC One M8

Неопходно е нека се отклучи подигнувачот пред да продолжите со ова упатство, во ова пост ќе ги најдете сите упатства за да го добиете лесно Со неколку кликања на глувчето, исто така, во ова видео објаснувам како работи HTC Dev.

Инструкциите за сè што ќе објаснам за S-OFF Јас ги зедов од овој извор, па да се фатиме за деловна активност:

 • Прво на сите ќе биде да се обезбеди инсталирајте ги двигателите HTC на компјутерот со што ќе работиме, ова веќе ќе се направи ако некогаш сте го синхронизирале и поврзале вашиот HTC One со компјутерот.
 • Го имаат Андроид АДБ инсталиран на нашиот компјутер, за ова е потребно преземете го Android SDK според нашиот оперативен систем.
 • За овој процес, потребно е да имате стабилна Интернет-врска на самиот уред, може да биде преку Wi-Fi или податоци, но мора да биде целосно функционална.
 • USB дебагирање овозможено од поставките за HTC One M8.
 • Сите типови на заклучување се оневозможени, заклучувањето на терминалот не може да биде во шема, лизгање, лозинка или режим за отклучување лице, мора да биде во позиција ниту еден.
 • Ние мора да го елиминираме софтверот HTC Sync од нашиот компјутер, ова е многу важно и не можеме само да го затвориме, од суштинско значење е да ја елиминираме програмата.
 • Било кој софтвер за синхронизација на терминалите на Андроид, тип Samsung Kies, PDA Net, итн, итн треба да бидат целосно оневозможени или ако е можно отстранети компјутер за да се спречат дефекти на процесот на S-OFF.
 • Користете ги портите USB 2.0 за да го поврзете HTC One M8 преку USB.

Откако ќе се заврши сето ова, ние ја преземаме Firewater од оваа иста врска и што ние извршуваме како системски администраториСе разбира, HTC One е претходно поврзан со компјутерот.

Треба да видиме а прозорец за команди каде што мора да ги следиме упатствата што ни се детални, упатства што се ограничени на давање дозвола за извршување со прифаќање на условите.

Ако имате било каква грешка во реализацијата на S-OFF, препорачувам да го поминете изворот што го оставив малку повисоко бидејќи има и други методи за други модели на терминали.

Како да го отклучите HTC One M8 бесплатно

Да се ​​добие отклучете го HTC One M8 бесплатно и да можат да го користат со која било компанија за мобилни телефони, ние ќе бидеме доволни само со поминете низ оваа страница и следете ги упатствата што детално ги давам подолу:

Како да добиете S-OFF и како да го отклучите HTC One M8 бесплатно

 • На тастатурата на нашиот телефон пишуваме * # 06 # и го запишуваме бројот на нашите IMEI без да погреши.
 • Ние го пополнуваме прашалникот на веб-страницата што ја поврзав со вас и му ја даваме за испраќање (Погледнете го екранот погоре).
 • Receiveе добиеме конфигурациска датотека по пошта, конфигурирај.дат што мора да ја залепиме во коренот на внатрешната меморија на HTC One M8.
 • Сега повторно се рестартираме во режим HBOOT, изберете ја опцијата SimLock и потврдете со Power.

Во тоа време, телефонот ќе ја открие датотеката config.dat и ќе го отклучи SIM-от што ќе се користи во која било компанија, со што ќе го отклучите HTC One M8 потполно бесплатен. ¿Како да знаете дали вашиот мобилен телефон е бесплатен?

Како да добиете S-OFF и како да го отклучите HTC One M8 бесплатно

Кога процесот ќе заврши, ќе можеме да излеземе од HBOOT притискање на копчето Јачина на звук нагоре.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

13 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1. здраво како пристапуваш до режимот HBOOT?

 2.   валтер Гонзалес dijo

  Здраво, само што купив отклучен htc, тоа е бренд од Веризон (САД) и го започнав за telcel (mexico), сè работи добро, но сепак ги зачувува фабричките апликации на Verizon и имам проблем со „жариштето »Ми кажува дека за да го користам жариштето (споделување на Интернет) потребно е да имам чип од Веризон, моето прашање е, ако го искоренам мојот мобилен телефон htc M8, може да се користи како жариште? Благодарам однапред.

  1.    Игнасио dijo

   Здраво Валтер, истото ми се случува… Може ли да го решите проблемот?

 3.   Алберто dijo

  Дури и мојот Sprint htc one m8 не ми ја препознава SIM-картичката

  1.    Али dijo

   Алберто, дали бевте во можност да го отклучите вашиот Sprint Htc?

   1.    Shad dijo

    Па, ако можам да направам мојот Sprint HTC да го препознае мојот telcel SIM, го поставив само за автоматско пребарување на мрежата, само нејзината задна камера престана да работи, дали некој знае зошто ??? Сè друго работи одлично.

   2.    Шадру dijo

    Па, ако можам да направам мојот Sprint HTC да го препознае мојот telcel SIM, го поставив само за автоматско пребарување на мрежата, само нејзината задна камера престана да работи, дали некој знае зошто ??? Сè друго работи одлично

 4.   Рикардо Соса dijo

  Здраво, како си? Имам "ослободен" m8 од At & t, но би сакал да го ажурирам, така што не знам дали е препорачливо да го направам овој чекор бидејќи, исто така го имам како telcel, но At Логото & t се појавува при стартување, се надевам дека некој може да ми помогне. Благодарам многу

 5.   омл dijo

  Имам htc one m8 спринт и не можам да го софувам или ослободувам, ве молам помогнете

 6.   Едгар dijo

  здраво ми треба помош, имам htc m8 беше t-mobile но ми го пуштија, работеше некое време и потоа престана да има сигнал како да е пријавен, овој процес ќе ми помогне, и како за да влезете во режим HBOOT, ви благодарам за вниманието

 7.   Педро dijo

  Тие би можеле да ја поправат врската Firewater бидејќи добива грешка и не може да се преземе.

 8.   густаво агустин барба dijo

  здраво имам htc m8 AT&T и го ставам мојот telcel sim и ми бара код како го добивам благодарам

 9.   Орестер Флорес dijo

  Добар ден во
  колку долго тие одговараат на поштата кога ја испраќаат датотеката config.dat