Најдобрите трикови на Parchis STAR

Паркис archвезда

Игрите на табла сè уште се чуваат како забава благодарение на фактот што можат да учествуваат неколку луѓе. Секој од нив има свои правила, неопходни за да може да игра исто како и останатите соиграчи што ја сочинуваат играта, без разлика дали во игри со карти или табли на маса.

Една од видео игрите што добива популарност во последните години е Парчис СТАР, популарен бесплатен наслов од Play Store со над 50 милиони преземања. Тоа е апликација за поминување пријатни моменти со семејството, пријателите и со луѓе од друг агол на планетата.

Тоа е наслов за играње на Парчеиси со вкупно четири плочки, се тркала со коцки од 1 до 6 и ќе победи оној што ќе пристигне со сите плочки дома на сред табла. За да го направите ова, тој мора да ги избегне своите ривали, што во овој случај може да варира во зависност од играта.

Заработете парички

Паркис archвезда

Прегледување реклами: Во „Пархис Starвезда“ е можно да заработите парички, за да добиете најдобро е да имате можност да гледате дневни соопштенија, барем неколку ако сакате да ги имате барем основните. За да го направите ова, кликнете на рамката горе лево, постојат некои задачи што треба да ги извршите ако сакате да набавите ваков вид монети. Видеата се вообичаени долги околу 30 секунди и може да гледате до 5-6 секунди, а наградите се 250, 300, 350 и 500 златници.

Победи игри: Ако често победуваш игри во Паркис Стар Ова нема да биде никаков вид на проблем, така што ќе добиете многу парички. Ако немате чипови, тешко дека ќе можете да играте игри, така што секогаш можете да прибегнувате кон гледање реклами.

Играјте во Лигата: Едно од условите за да можете да се натпреварувате во Лигата е да бидете најмалку ниво 4, од Бронзената лига ќе можете да стигнете до Титан лигата ако сте добри. Монетите што ги освојувате се многу и нема да ги потрошите сите за да се натпреварувате на турнир кој секогаш ги дистрибуира.

Заработете бесконечни монети

Starвезда Парчис

Еден од валидните трикови за Парчис Starвезда е во употреба на апликација наречена Паралелен простор, позната по удвојување апликации, што се користи за употреба на две сметки на Твитер, Фејсбук итн. Otherе се користи за трансфер на монети, меѓу другите трикови за Парчис Стар, бидејќи е едноставна задача за употреба. Неопходно е да се користи 64-битната верзија, 32-битната верзија нема да работи со апликацијата.

За да го направите ова, инсталирајте Parallel Space, доделете различни дозволи, изберете ја апликацијата за клонирање, во прашање е онаа на Parchis Star, која е таа што нè интересира, кликнете на "+" и конечно изберете ја апликацијата. Започнете ја Парчис archвезда во паралелен простор, Паралелен простор ќе ве замоли да ја преземете 64-битната верзија, повторно да ги прифатите и да ги дадете сите дозволи.

Во клонот Парчис Starвезда на Паралелна Starвезда треба да играте како гостин, Никогаш со вашата нормална сметка да не можете да останете незабележани и да не привлекувате внимание. Кликнете на режимот на игра, креирајте нова игра со кликнување на централната икона и запишете го бројот што ќе ви го покаже, со бројот што можете да ги поканите други луѓе или само вие да играте со оваа измислена сметка.

Сега минимизирајте го Паралелниот простор за да ја отворите апликацијата Parchis Star од вашата работна површина, кликнете на режимот за репродукција со пријателите и напишете го бројот на играта што сте ја снимиле. Откако ќе влезете, ќе се поврзете со играта, повторно отворете го Паралелен простор, ќе видите дека профилот на вашиот телефон е веќе во игра, со сметката на гостинот превртете ги коцките, откако ќе го направите ова, притиснете «Назад» за да излезете од играта, покажувајќи порака дека ќе ги изгубите облозите за монети, но тоа е она што се пребарува, давајќи го истото на вашата главна сметка.

Сега со вашата сметка на мобилен телефон ќе бидете принудени да ги превртите коцките, сторете го тоа и тоа ќе ви покаже порака дека сте победник во играта. Добрата работа е што ќе добиете износ од 500 монети, бидејќи вашите 500 монети не се сметаат, но не ги губите кога играте со гостин создаден од вас самите.

Избришете го корисникот-гостин и создадете друг

Играчи на Парчис Стар

Задача што треба да ја направиме за апликацијата да не се запознае она што сме е да не оставиме никаква трага, за ова сè се случува да ги избрише податоците на Паралелниот простор. Тоа е исклучително едноставен и корисен трик ако сакаме да имаме бесконечни монети, бидејќи тоа е задача што трае минимум време.

За да го направите ова, бидете трпеливи и извршете го следниот чекор со цел да создадете друг гостински корисник со кого да изгуби и да дадете поени на главната сметка. Parchis Star ви овозможува да играте со сметка за гости или со креирана сметка, можете да користите сметка на Фејсбук или е-пошта со лозинка.

Чекорите се следни:

  • Пристапете до Поставките на вашиот мобилен телефон
  • Пребарувајте „Апликации“, кликнете на него и лоцирајте го Паралелен простор, кликнете
  • Сега во Складирање, кликнете на „Исчисти податоци за меморија“ и податоците за апликацијата
  • Ова ќе ве натера да избришете која било песна од тој корисник создадена како „Гостин“

Ова може да се повтори онолку пати колку што сакате, за да можете да освоите 500 парички за секоја игра на измислен начин. Монетите се неопходни за играње во Parchis Star, така што имајќи илјадници и илјадници ќе играте игри со вашите пријатели без да мора да гледате реклами или секогаш да победувате игри.

Секогаш победувајте во Паркис Стар

Позиции на Паркис archвезда

Секогаш имајте на ум плоштадите низ кои ќе ја преместите секоја од плочките и осигурете се кога можете, сето тоа без да ризикувате против ривалите. За да го изедете чипот на противникот, подобро е да имате голем број, но ако имате неколку ќе имате повеќе движења за да не бидете пред никого.

Секогаш обидувајте се да имате по еден знак еден по другИако секогаш гледате дека друг противник не стигне до областа за да убие барем еден од нив, секогаш држете го грбот добро покриен. Имајте барем два чипса во сефот, почекајте да помине противникот и доколку имате можност, изедете го.

Ако прво играте како тим со друг партнер, осигурете се дека еден од двајцата ќе ја постигне целта, најдобриот трик во Parchis Star е да ги јадете сите чипови за да напредувате. Штом некој пристигне, следниот ќе има двојно движење со ролните од едната и од другата, така што авансот ќе биде побрз. Користејќи бисери, можете да промените еден од кратките трчања, особено ако добиете 1 или 2.

Како да заработите бисери во Parchis Star

Бисери Парчис

Една од работите што ќе нè натера да имаме повеќе од едно трчање е да ги набавиме бисерите (познати како скапоцени камења), тие се постигнуваат со испраќање на бисери (скапоцени камења) до вашите пријатели на Фејсбук и гледање видеа од апликацијата. Со бисерите, исто така, можете да добиете додатоци, вклучувајќи коцки од друг стил, персонализирани белези, меѓу другото.

Со кожите имате уште еден поттик да продолжите да му давате нов изглед на Parchis Star за да не се повторува, па затоа е идеален за оние играчи кои го инсталирале долго време или за оние кои пристигнуваат нови. Ако сакате да изберете нова игра на коцки или токени, одете во опцијата за колекции.

Како да добиете скапоцени камења

Учество во Лигата: Ако сакате да заработите скапоцени камења, она што треба да направите е да учествувате во Лигата, опцијата за тоа ќе се разликува, бидејќи е можно да се игра во различни. Бронзената лига и покрај тоа што е комплицирана, ќе биде задолжително да се остане во неа ако сакате да освоите многу скапоцени камења.

Добитник е на наградите: На копчето покрај скапоцените камења ќе најдете бонус награди. Свртете ги коцките и освојте интересни награди, плус пријателите можат да ви испратат коцки. Наградите се сочни и служат за добивање повеќе скапоцени камења, кои ќе соберат многу на крајот на денот, ако обично играте барем неколку игри на ден.

Бесплатни скапоцени камења кои ја промовираат Parchis Star

скапоцени камења од archвезда паркис

Една од работите за да добиете бесплатни скапоцени камења во Парчис Starвезда е да ја промовирате видео играта Андроид на Фејсбук, за ова ќе добиете интересни награди, вклучително и скапоцени камења. За ова вашите пријатели треба да ви испраќаат коцки, можете да испратите и ако сакате ако играат Парчис Starвезда.

Завршувајќи лиги во Парчис Стар, ќе добиете стотици скапоцени камења, за ова мора да го сторите тоа за секоја од сезоните што трае едно првенство. Бронзената лига се смета за натпреварувачка лига, но тоа не е комплексно, бидејќи може да се натпреварувате со други противници.

Брзо израмнете се со Бустер

Зголемена archвезда Парчис

Еден начин за брзо израмнување е со користење на Бустер, одлика на играта што се добива како награда или може да се купи во рамките на играта. Главната функција е да се покачите на забрзан начин, потполно законски од Parchis Star.

За да ја добиете целосната корист на Booster, најдобро е да посветите многу време откако ќе го активирате, бидејќи има проценето времетраење. Засилувачот ќе ве натера да позиционирате многу добро во времето кога ќе го добиете тоа, затоа е од суштинско значење за оние кои штотуку почнуваат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.