[APK] Преземете ја и инсталирајте ја галеријата HTC на кој било Android

Ако сте еден од корисниците на Android, кој како мене, сака да пробува апликации на други модели и брендови на терминали. Денес имате среќа затоа што можеме преземете и инсталирајте ја галеријата HTC на кој било терминал за Android без да бидат корисници на ROOT или нешто слично. Само рачното преземање и инсталирање на едноставна АПК-датотека ќе биде повеќе од доволно.

Ако ви се допаѓа она што сте го виделе на видеото на горниот дел од овој напис, каде што ви ги покажувам сите функционалности на галеријата на терминалите за Android на тајванската мултинационална, ве советувам да продолжите да го читате овој пост бидејќи, покрај споделете ја со сите вас apk од галеријата HTC, Ќе ви ги кажам нејзините главни функционалности, како и правилниот начин за инсталирање.

Што ни нуди галеријата HTC?[APK] Преземете ја и инсталирајте ја галеријата HTC на кој било Android

 

Вистината е тоа апликацијата галерија HTC ни нуди многу опции за гледање на сликите во нашата галерија, како и сензационалните опција за временска рамка, што ќе ги организира сите наши фаќања погодно според датумот на фаќање.

Имаме друга опција за организирање на фотографиите со пристап до страничното мени на апликацијата од која ќе имаме можност да ни ги покажеме нашите фотографии како Албуми, Тагови, Локации и веќе искоментираниот спектакуларен временска рамка.

Во рамките на прегледувањето на секоја фотографија, ние исто така имаме достапни и целосно функционални опции за обележување на нашите фотографии како обележани, опции за споделување, можност за бришење на сликата или сензационална опција за уредување каде што во рамките на ова ќе најдеме опции интересни како алатки, ефекти, филтри o marcos. Исто така, во рамките на секоја од овие опции ќе најдеме функционалности добри како оние што се наоѓаат во рамките на ефектите што ни овозможува да споиме две лица во едно.

Како можам да ја инсталирам галеријата HTC на мојот терминал за Android?

Преземете ја и инсталирајте ја апликацијата галерија HTC Лесно е како првото овозможување на дозволите да можете да инсталирате апликации од непознати извори на нашиот Андроид, опција што ќе можеме да ја провериме во рамките на Поставки / безбедност. Откако ова е направено само преземете ја оваа APK-датотека и кликнете на него кога ќе заврши преземањето.

 Галерија со слики

Преземи - АПК Галерија HTC, огледало


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Педраха dijo

  Поздрав, преземете ја оваа apk од галеријата и инсталирајте ја на мојот Nexus 5 и денес најдов порака во мојот центар за известувања во која пишуваше дека се кријат дупликати слики во облакот, нешто слично, ми требаа скоро 55% оптоварување на моите фотографии до облакот ! облак cua до каде ако оваа apk ја нема таа опција Дали ми ги крадат фотографиите?

 2.   Родриго Ацеведо dijo

  Јас го симнав 2 пати, но не работи. Дали е компатибилен со samsung s3?