Протекоа спецификации на HTC Ocean Harmony

htc телефони

El година кога HTC живее може да се опише како полн со подеми и падови. Компанијата имаше многу проблеми поради загубите што ги генерира нејзиниот оддел за телефонија. По неколку месеци, по Аквизиција на Google Од оваа поделба, се чини дека работите одат многу подобро. Компанијата продолжува да работи на нови модели како што е Хармонија на HTC Ocean.

Овој уред беше именуван од експерт пред неколку месеци. Тој рече дека компанијата наскоро ќе лансира телефон со ова име. Неговото предвидување се оствари, бидејќи веќе успеавме да го знаеме спецификации на оваа хармонија HTC Ocean. Што можеме да очекуваме од овој уред?

До неодамна, многу извори сметаа дека овој уред ќе биде еден од новите U11 живот или U11 Plus. Иако на крајот не беше така. Соочени сме со а сосема нов уред и припаѓаат на опсегот на океанот. Опсег во кој исто така се очекува да пристигнат два други модели, на Господар на океанот и живот на океанот. Но, сè уште не е познато.

HTC

Ако се фокусираме на ова Хармонија на HTC Ocean, ние сме соочени со а ЛЦД-екран од 5,99 инчи. Haveе има Резолуција од 2.160 x 1.080 пиксели и сооднос на екранот 18: 9. Така и тајванската фирма се приклучува на овој тренд со овој уред.

Внатре, а Процесор Snapdragon 652, 4 GB RAM меморија и вкупно 64 GB простор за складирање. Не е познато дали ќе бидат објавени повеќе верзии на телефонот. Ниту, пак, дали ќе биде можно да се прошири складирањето преку микроSD картичка. Haveе почекаме HTC да каже нешто за тоа.

Што се однесува до батеријата, се чини дека уредот ќе испорача повеќе од доволно. На HTC Ocean Harmony ќе има батерија од 3.930 mAh. Нуди добра автономија, доволно за целиот ден. Во моментов, се е познато, така што ќе треба да знаеме повеќе детали за камерите од телефонот

Овој уред ќе се појави на пазарот во 2018 година. Веројатно на почетокот на годината, иако точниот датум сè уште не е откриен. Ние исто така не ја знаеме нејзината цена, иако ова е обично еден од најпроблематичните аспекти за HTC. Што мислите за овој нов уред?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.