Како да го отклучите подигнувачот на добар број HTC терминали со HTCdev

Почетна страница на HTCdev

Отклучете го подигнувачот на голем број на HTC терминали, е ветер со веб-страницата HTCdev.

HTCdev е онлајн алатка, што ќе ни помогне во процесот на ослободување на подигнувачот на нашите HTC, да бидат во можност да изберат од многу компатибилни уреди од сè пообемната листа.

Следно, ќе ве водам во процесот што треба да го следите на гореспоменатата веб-страница, со конечен резултат на преземање на потребната алатка за отклучување на подигнувачот на избраниот терминал.

Првото нешто што ќе сториме е да ја внесеме веб-страницата HTCdev и регистрирајте се, откако ќе се регистрираат, тие ќе ни испратат е-пошта со врска за верификација, на што ќе треба да кликнеме активирајте ја нашата регистрација.

Откако ќе се активира регистрацијата, повторно ќе го внесеме Веб-страница на HTVdev и ќе се идентификуваме користејќи ги нашите корисничко име и лозинкаОткако ова ќе биде готово, можеме да започнеме со упатството за корисник за оваа веб-страница.

како да се користи HTCdev чекор по чекор

Почетна страница на HTCdev со обележано копче

Од главната страница на HTCdev, ќе ја избереме опцијата што ја означив со црно, Отклучете го бутирачот, ќе видиме екран како оној што го прикачувам подолу.

HTCdev Страна 2

Во овој нов екран ќе ја избереме опцијата Започни, што е во внатрешноста на овалното зелено копче.

HTCdev Страна 3

Во овој нов екран, ќе кликнеме на стрелката Изберете го вашиот уред така што ќе има паѓачкото мени од кој можеме да го избереме нашиот модел HTC.

Ако нашиот модел нема да се најде во паѓачката листа, ова би значело дека методот на HTCdev во моментов не е компатибилен со нашиот терминал.

Откако ќе го избереме нашиот терминал, ќе кликнеме на копчето Започнете со Отклучување на подигнувачот, тогаш ќе ни се појави екран за предупредување што нè предупредува на последиците од отклучувањето на подигнувачот на нашите HTC.

Willе мора да го обележиме две полиња за избор за да го прифатите известувањето и потоа кликнете на копчето што се појавува подолу.

Екран за предупредување HTCdev

На следната страница, HTCdev, ќе не извести во полето десно, од програмите што сигурно сме ги инсталирале така што алатката за отклучување што ќе ја преземеме работи на правилен начин.

Алатките се Андроид SDK, На Java Runtime Environment и HTC синхронизацијаАко ги немате инсталирано, ќе мора да ги инсталирате пред да продолжите со процесот на преземање на алатката за отклучување на подигнувачот.

Страница со алатки и преземање на подигнувачот на HTCdev

Откако сè е инсталирано, можеме да продолжиме со процесот на преземање на алатката за отклучувањеЗа да го направите ова, во новата листа што ќе се појави подолу, ќе кликнеме на копчето празнење што најдобро одговара на нашиот претходно избран терминал.

Изберете преземање според моделот во HTCdev

 

Изберете модел за алатка за преземање

Откако моделот е избран од списокот и кликна на копчето за преземање, датотеката ќе започне да преземете автоматски, ќе почекаме да заврши и ќе продолжиме да го извршуваме, давајќи ви дозволи ако ги побарате.

Откако ќе се изврши соодветната преземена датотека, ќе се појави прозорец како следниот:

Сега ќе го обележиме полето за избор и ќе кликнеме на копчето Следна.

Извршен за ослободување на подигнувачот на HTC

На следниот екран, програмата нè предупредува дека мораме поврзете го уредот преку USB со компјутерот, тоа исто така ни дава индикации така што да избегнеме какво било прекинување на електричната енергија за време на процесот на отклучување, советувајќи нè дека не треба да допираме ништо за време на процесот, како и дека треба спречи нашиот компјутер да спие или во мирување.

Пред да го поврземе нашиот уред, мора да провериме од мени за поставки на истиот, дека правилно ја активиравме опцијата за УСБ-дебагирање тоа е внатре во мени поставки, апликации, desarrollo.

Откако сето ова ќе биде проверено, ќе се осигураме дека нашето HTC има повеќе од 30% батерија, ќе го обележиме полето за избор на програма за отклучување на подигнувачот, и ќе кликнеме на копчето Следна.

Програма за отклучување на подигнувачот на HTC

Getе добиеме екран во потрага по врската со терминалот, тогаш А. екран за напредок на инсталацијата, и конечно екран кој ќе ни каже дека сè е совршено, во кој мора да ја избереме опцијата Излези.

Со ова веќе ќе го отклучиме подигнувачот на нашиот терминал HTC, за да знаете дали вашиот уред е еден од компатибилните, само треба да ја прегледате веб-страницата на HTCdev и проверете го на нивната обемна листа на компатибилни уреди.

Повеќе информации - Нова HTC Ville C, економска верзија на One S

Извор - HTCdev

Фотографии - HTCdev

Преземања - Андроид SDKJava Runtime EnvironmentHTC синхронизација


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

20 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Блог на Actualidad
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рафа инди dijo

  Здраво, можете ли да ми кажете за што служи оваа програма?

 2.   Хуан Карлос Г. dijo

  За чекор од преземање на алатката за отклучување од мојот терминал; Како можам да знам која верзија треба да ја преземам?

  1.    Франциско Руиз dijo

   Откако ќе пристапите до веб-страницата HTCdev,
   се регистрирате и го избирате вашиот терминал,
   во последниот чекор добивате список
   со моделот на вашиот терминал и
   сите постојни верзии.

 3.   Абдедаим Ел Ахаб Ел Кефа dijo

  tngo телефонот заклучен од портокаловиот оператор, можам ли да направам нешто за да ја отстранам таа заклучување io повторно да го инсталирам андроидот од 0? Тоа е желба на HTC на која можам да одговорам

 4.   Хптати dijo

  Здраво, ги следев сите чекори, но не го отклучив. Кога завршив, го ставам ова: (вашата верзија на ROM-от не е поддржана, но ќе има еден ден пред тој да биде поддржан. Willе добиете известување за ажурирање на телефонот со најновиот ром-код. Откако ќе го ажурирате, извршете ја RUU повторно за ажурирање на hboot за отклучување на телефонот. Се извинуваме за непријатностите.

  1.    Иван dijo

   Здраво Добро утро, ми се случи исто како тебе. Како го решивте тоа? Вилфир А3333.

 5.   Сандра Петита dijo

  Здраво, се сомневам,
  Гледам во списокот, и бидејќи ја ажурирав верзијата на софтверот, ми дава број, дали е тој што треба да го погледнам списокот и да го преземам?

  дали е ова безбедно да се направи?

 6.   Leo96xd dijo

  работи за сони ериксон во живо wt19 ??

 7.   таму dijo

  Здраво, имам желба за htc, како да знам кој ром треба да го земам ???

  Однапред ви благодариме.

 8.   Родорти dijo

  Здраво, имам HTC кобалт модел PG05100. Не можам да го најдам моделот во списокот HTCdev. Дали ова значи дека не може да се отклучи?

 9.   христијански dgz dijo

  како да преземам ruu за htc истражувач

 10.   румени dijo

  Еј, ако сум од Мексико, моделот е куц, не помага, јас сум очаен.

  1.    Адријан dijo

   извини
   Јас сум од Мексико, не знам дали успеа да го отклучиш подигнувачот, мојата е-пошта 666black @@ Hotmail.es

 11.   магиибер dijo

  здраво, стигнав до чекор 12 и оттаму не поминувам, го копирам овој и ништо блиц-бут не трепка од отклучено Unlock_code.bin.
  Што можам да направам или каде е грешката, благодарам

 12.   Сенто dijo

  Здраво, кога ќе стигнам до чекор 9 од копирање на „fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin“, добив грешка. Потоа оставам копи-паста од она што ми се појавува
  ОКАЈ [0.022-ти]
  пишува „отклучено“ ...
  НЕПОСТАВЕН (далечинско: проверката за отклучување на токенот не успеа)
  заврши вкупно време: 0.230-ти
  Доколку некој има одговор, ве молиме објавете го.
  Однапред ви благодариме

  1.    Сенто dijo

   патем, мојата ќелија е htc еден x од оригиналите (4 јадра и tegra3)

 13.   Марија dijo

  Папките не се создадени, што би било грешката?

 14.   се зголемуваат dijo

  тоа не е отклучување на подигнувачот !!! е да ја инсталирате верзијата на ROM-от за да го отклучите подоцна ... внимавајте на овие шарлатани!

 15.   Исак dijo

  здраво, успеав да пуштам желба за htc, излезе отклучен во скриеното мени, но сепак ми кажува мрежата блокирана што можам да направам

 16.   Erick dijo

  Здраво ... ми треба помош ве молам ... случајно го блокирав bootloader-от на мојот htc one m7, се обидувам да го отклучам со htcdev но на крај кога ќе го испратам добивам бубачка не знам што друго да направам ...
  Се обидувам да го вклучам телефонот но тој секогаш ме праќа во режим за рестартирање, не ми дозволува ништо да направам ,,, и ме става *** РЕЛОКИРАН ***
  *** безбедносно предупредување *** Ве молам, кажете ми дали имате решение и што треба да направам ...
  Претходно ви благодарам многу ..